3 bin kişi aynı anda iftar yaptı

Yatağan Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar sofrası, ilçe merkezinde yaşayanlar için Kaya Köstepen Şehir Stadı’nda düzenlendi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftarda vatandaşlar, duaların ardından oruçlarını açtı.

3 bin kişi aynı anda iftar yaptı

Yatağan Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği iftar sofrasında sona gelinirken ilçe merkezinde yaşayan vatandaşlar için Kaya Köstepen Şehir Stadı’nda iftar düzenlendi.

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftarda vatandaşlar, okunan duaların ardından oruçlarını açtı.

İftarın ardından konuşan ve iftar sofrasının kurulmasına vesile olan herkese teşekkür eden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Ramazan ayı mübarek olsun. Rabbim bizi Ramazan Bayramı’na kavuştursun inşallah. Allah’ım, tuttuğunuz oruçları ve yaptığınız ibadetleri kabul eylesin. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Ne mutlu bize, birlik ve beraberlik içerisinde sizlerle birlikteyiz. Rabbim devletimize zeval vermesin inşallah” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ise, “Bugün 27 Mayıs. Bu tarih, tarihimize kara bir leke olarak geçti. Merhum Adnan Menderes’in ruhu şad olsun. Allah bize bir daha 27 Mayıslar, 12 Eylüller, 28 Şubatlar ve 15 Temmuzlar yaşatmasın. Ramazanımızın mübarek olmasını diliyorum. İftarımıza katılan herkes hoş geldi, sefalar getirdi. Ramazanın bereket getirmesini diliyorum. Bu ramazan ayı boyunca bugünkü 17’inci programımız. Bu süreçte bize destek veren Bereket Enerji başta olmak üzere tüm katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etkinliğe, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, AK Parti Muğla Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER