3. Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

3. Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

3. Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

3. Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılış töreni gerçekleştirildi. 145 firmanın katıldığı fuar 4 Mart tarihine kadar açık bulunacak.

İlki 2010 yılında gerçekleştirilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın üçüncü-sünün açılış töreni dün saat 11.00'de TARİÅž Çırçır Depoları Fuar Alanı'nda gerçekleştirildi. Açılış törenine; CHP Muğla Milletvekilli Tolga Çandar, CHP Muğla Eski Milletvekili Fevzi Topuz, Muğla Valisi Fatih Åžahin, Milas Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bafa Belediye Başkanı Zühra Dönmez, Güllük Belediye Başkan Vekili Tevfik Kırçın, Beçin Belediye Başkanı Mehmet Balcı, Milas İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık, Milas İlçe Jandar-ma Komutanı Mehmet Atik, oda ve dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, banka temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından törenin açılış konuşması Expo Link Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım Ltd. Åžti. Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan tarafından yapıldı. Alanda bulunanlara “3. Güney Ege Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarına hoş geldiniz” diyerek konuşmasına başlayan Erdoğan, “son yılların en soğuk haftasını geçiriyoruz. Buraya gelen firma yetkilileri ve misafirlerimiz olumsuz etkilendi. İnanıyorum ki bu organizasyon Milas'a ve Muğla'ya ayrı bir sıcaklık katacaktır. Bu fuarın düzenlenmesinde bizlere destek veren, fuarımıza katılan tüm firmalara teşekkür ediyorum. Fuarımıza 145 firma katıldı. 400 marka temsil edilmekte ve sergilenmekte. Bu fuarımız için son derece önemli ve ümit verici” dedi.

Erdoğan'ın ardından kürsüye Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat çıktı ve kötü hava şartlarına rağmen fuara katılan herkese teşekkür etti. Fuarın düzenlenmesinde katkısı bulunanlara da teşekkür eden Tokat, bölgenin en çok merak edilen fuarının Milas fuarı olduğunu söyledi. Gelecek sene düzenleyecekleri fuarın bundan daha başarılı olması dileğiyle konuşmasını sonlandıran Tokat, mikrofonu Milas Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı'ya verdi. Kaymakam Atçı da yapmış olduğu konuşmada, Milas Fuarı'nın uluslar arası olma yolunda emin adımlar ilerlediğini belirtti.

Ardından konuşan ve yöresel dille halka hitap eden CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, milli tohum ve ulusal tarım politikasına değindi. Son olarak kürsüye, Muğla Valisi Fatih Åžahin gelerek fuarın amacına ulaşması dileğinde bulundu.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi yapıldı. 3. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılış kurdelesi, CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, CHP Muğla Eski Milletvekili Fevzi Topuz, Muğla Valisi Fatih Åžahin, Milas Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Expo Link Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım Ltd. Åžti. Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan tarafından kesildi. Fuar açılışına katılan protokol ve vatandaşlar açılış törenin ardından fuarda yer alan stantları gezdiler.

Fuara katılan firmalar arasında, Hayati Karakuş'un sahibi olduğu Karakuş Ticaret, Mustafa Murat Can'ın sahibi olduğu Başak Tarım Market, Halil Demircioğlu'nun sahibi olduğu Demircioğlu Traktör, Secahattin Çerçi ve Fahri Çerçi'nin sahibi olduğu Çerçiler Ticaret, Ali İhsan, Ali, Mustafa ve F. Salih Turhan'ın sahibi olduğu Özkaya Su Sondaj ile İnşaat Mühendisi Uğur Özen ve Harita Mühendisi Rabia Özen'in sahibi olduğu Özen Mühendislik de vardı.

3. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı 4 Mart tarihine kadar açık kalacak.

Fuarda bugün saat 14.00'te Kadın Çiftçi Yarışması düzenlenecek. Yarın ise Bitkisel Üretim ve Hayvansal Üretim konulu panel gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68