3 siyasi partiden “Oyuna sahip çık” daveti

CHP, MHP ve DP Yatağan ilçe başkanları, yaptıkları ortak basın açıklamasıyla, Cumhurbaşkanı Seçimi’nde herkesi sandığa gitmeye ve oyuna sahip çıkmaya davet etti.

3 siyasi partiden “Oyuna sahip çık” daveti
 Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu çatı adayı olarak belirleyen siyasi partilerden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Demokrat Parti’nin (DP) Yatağan ilçe başkanları, yaptıkları ortak basın açıklamasıyla Ekmeleddin İhsanoğlu için destek istediler.
MHP İlçe Başkanı Servet Göka tarafından okunan ortak basın açıklamasında, 14 siyasi partinin Ekmeleddin İhsanoğlu isminde uzlaştığı ve bu uzlaşma kültürü ile mutabakatın çok önemli bir gelişme olduğu vurgusu yapıldı.
Çatı adayı İhsanoğlu’nun milleti birleştirici özelliklere sahip olduğunu ifade eden Göka, “Cumhuriyetin temel niteliklerinin korunması, hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığının güvencesi, milletimizi yıllardır üzen gerginlik ve çatışma ikliminin son bulması ve demokratik sistemin devamı için Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesinin elzem olduğunu vurguluyoruz” dedi.
Göka, yaptığı konuşmada, şöyle konuştu:
“Milletimizin, Türkiye’nin keyfi yönetimine, yolsuzluklara, devlet imkânlarının sonuna dek kullanarak haksız rekabet ortamı oluşturup seçimin meşruluğuna ve güvenliğine gölge düşürenlere, insanlarımızın kutsal din duygularının, maddi çıkarları için sömürenlere, hukuksuzluğa, ülkemizin etnik ve mezhepsel temellerde parçalanma senaryolarına, dur diyeceğine inancımız tamdır.
10 Ağustos’ta tüm halkımızı sandık başına gitmeye ve demokratik hakkı olan oy kullanmaya ve oyuna sahip çıkmaya davet ediyoruz.”
CHP Yatağan İlçe Başkanlığı önünde yapılan basın açıklamasına, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, MHP İlçe Başkanı Servet Göka, Demokrat Parti İlçe Başkanı Raif Baş, CHP’li Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, belediye meclisi üyeleri ve üç partiye mensup vatandaşlar destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
yörük efe
yörük efe - 7 yıl Önce

yerel seçim ittifakı olgunlaşmış anlaşılan,yüzde 56 yla başbakan bu işi götürür .bu çatı da çöker bizim oğlanlar.

yörük efe
yörük efe - 7 yıl Önce

türkiye kominist partisi de bu adayı dest
ekliyor sayın göka ,siz de destekliyorsunuz bu ne yaman çelişkidir acaba.

dost
dost - 7 yıl Önce

sizden laklakçı olur başka birşey olmaz

dost
dost - 7 yıl Önce

sizden birşey olmaz laklakçı olur

akpkk
akpkk - 7 yıl Önce

AK PKK LILARDAN OLMADIK OLMAYIZ

DOST
DOST - 7 yıl Önce

laklakçılar
birdal gezer
birdal gezer - 7 yıl Önce

Hayirlisi neyse o.olsun

SIRADAKİ HABER

banner68