banner80

3 Yıl Aradan Sonra Tekrar 15 Gün Süre Verdiler!

Yatağan Küçük Sanayi Kooperatifi site içerisinde uzun süredir bekleyen ve yer işgali yapan araçların bulundukları yerden kaldırılmaması durumunda çekiciler ile kaldırılacağını bildirdi.

3 Yıl Aradan Sonra Tekrar 15 Gün Süre Verdiler!

Yatağan Küçük Sanayi Kooperatifi Başkanı Mehmet Kırık ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte site içerisinde bazı araçların 3 yıldan beri atılmış vaziyette durduğunu aynı sıkıntının 3 yıl öncede başlarına geldiğini ve 15 gün sonra uyarılara uymayan vatandaşların araçlarını çekiciyle kaldırıldıklarını belirtti.

Yatağan Küçük Sanayi Kooperatifi Başkanı Mehmet Kırık, otopark, kaldırım veya yeşil alan olarak planlanan bölgelere kazalı ve arızalı araçların bırakıldığını ve uzun süre bu alanları işgal ettiklerini belirtti.

Sanayi esnafı ve siteye gelen müşterilerin bu durumdan dolayı rahatsız olduklarını söyleyen Kırık, “Araçların büyük bir çoğunluğunun plakası bulunmuyor. Bu nedenle sahiplerine ulaşamıyoruz. Plakası bulunan araç sahiplerine ulaştığımızda da araçlarını kaldırmalarını istiyoruz fakat cevap alamıyoruz. Biz de rahatsızlıkları gidermek için Yatağan Kaymakamlığı öncülüğünde Yatağan Jandarma Komutanlığı’nın yönetiminde araçların kaldırılmasını talep ettik. “ dedi.

Kırık, yaptığı açıklamada, “ Atılmış vaziyette duran araç sahiplerine ve buradaki sanayi esnaflarına gerekli ikazlarımızı yapıp araçların kaldırılması için 15 gün süre veriyoruz. Eğer araçları belirtilen sürede kaldırmazlarsa çekici vasıtasıyla araçları 3 yıl önce yaptığımız gibi tekrar yediemine geçeceğiz. Ondan sonraki süreci araç sahipleri takip edecek. Vatandaşlarımız mağdur olmak istemiyorsa bu uyarımızı dikkate alsınlar” diye konuştu.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68