30 Ağustos Zafer Bayramı Yatağan’da Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Yatağan ilçesinde tören düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Yatağan’da Kutlandı

Yatağan ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Atatürk anıtında çelenk töreni düzenlendi.

Törene, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Garnizon Komutan Vekili Hava Tabip Binbaşı Serkan Sorkaç, Cumhuriyet Başsavcısı Alper Çetin daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, emniyet ve jandarma erkanı ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunumlarının yapılmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı  mesajı okundu.

Törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hava Üst Teğmen Ozan Can Yeşilyurt yaptı.

Yeşilyurt, yaptığı konuşmada, “99. yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından kesin olarak atarak, ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk Ordusu'nun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.  Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve Onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Arz ederim” dedi.

 Tören, konuşmanın ardından sona erdi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68