30. yılında MGC’den 2 dev organizasyon

Bu yıl 30’uncu kuruluş yıldönümünü kutlayan Muğla Gazeteciler Cemiyeti, kuruluş yıldönümünü nedeniyle satranç turnuvası ve kriteryum bisiklet yol yarışı düzenledi.

30. yılında MGC’den 2 dev organizasyon

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin (MGC) 30. kuruluş yıldönümü etkinliklerinin ilkinde, düzenlenen satranç turnuvasında ilk hamleleri İl Milli Eğitim Müdürü, Gençlik ve Spor İl Müdürü, İletişim İl Müdürü ve Muğla Gazeteciler Cemiyet başkanı Süleyman Akbulut yaptı.

Menteşe Öğretmenevi’nde düzenlenen satranç turnuvasında oyuncular arasında çekişmeleri karşılaşmalar yaşandı. Cemiyeti’nin 30. kuruluş yıldönümü etkinlikleri ile ilgili bir açıklama yapan Muğla Gazeteciler Cemiyet başkanı Süleyman Akbulut; “Bu yıl Muğla ilinin en köklü basın meslek kuruluşu olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. Kuruluşunun yıldönümü. Bu müstesna günde bizim yönetimimize rast geldi. Bununda halkı onurunu ve gururunu yaşamaktayız.  Amacımız STK’ların gücünün, toplum tarafından bilinmesi bunların sadece tabelalarla ibaret olmadığını ve özellikle istenildiği zaman kamu ve STK birlikteliğinin uyum içerisinde ne gibi çalışmalar yapılabileceklerini gözler önüne sermekti. Bunu da bugün, gençlerimizle başlattığımız faaliyetlerimizi başardığımızı düşünüyorum. Bununla birlikte mesleğimize olan farkındalığı arttırmak ve STK’ların özellikle Gazeteciler Cemiyeti gibi basın iş kolunda görev yapan güçlü bir cenahın sadece yazan çizen insanların tek bir meslek kuruluşu altında toplanmasından ibaret olmadığını, bununla beraber kamu ile birlikte istenildiği zaman neler başarılabileceğini göz önüne sermekti.  Bu yönde yapılacak çalışmalarda amacımız, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gazetecilik konusunda farkındalıklarını arttırmak ve beraberinde eğitimde de, sporda da, kültürel çalışmalarda da öne çıkan hizmetleri ve çalışmaları sergilemekti. Bunu gerçekleştiriyor olmasının mutluluğu içerisinde olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizlere bu çalışmalarımız sırasında emin olun kamudaki bütün gerçekleştirebilecek olan kolaylıklarımızı sağlayan ve her bir çalışmalarımızda paydaş olarak gördüğümüz kamu kurumlarımız buradalar. Başladığımız günden bu güne kadar çok katkılarını gördük. Bu günkü turnuvada yarışan tüm kardeşlerime başarılar diliyorum.” Dedi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti 30. kuruluş yıldönümü Satranç Turnuvası müsabakalarını kazanan satranççılara ödül verildi.

200 bisikletli pedal çevirdi

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) 30. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Muğla’da bir ilke imza atarak “Kriteryum Bisiklet Yol Yarışı” düzenledi.

Başarılı bir organizasyonla bugün gerçekleştirilen yarışa yurt ve yurt dışından yaklaşık 200 sporcu katıldı. Menteşe ilçe merkezinde yapılan ve çekişmeli görüntülere sahne olan yarışlarda, dereceye giren sporcuları altın ve madalyalarla ödüllendirildi.

Etkinliğin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinde önemli katkısı olan MGC üyesi ve Muğla Bisiklet İl Temsilcisi İlker Cömert, “Cemiyetimizin 30. yılında düzenlediği organizasyonlar ile bisiklet, tenis ve satranç sporlarına verdiği destekle Muğla’ya değer kattı” dedi.

MGC Başkanı Süleyman Akbulut’ta organizasyona her türlü desteği sonuna kadar vererek yanımızda olan Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman’a teşekkür ediyorum diyerek “30. Yılımızda yaptığımız organizasyonlarla sosyal projelere destek vermek bizim için çok önemliydi. Bizlere destek veren yanımızda duran Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mutlu Uzun’a, Gençlik Spor İlçe Müdürülüğü çalışanlarına, tüm gün görevlerini layıkıyla yerine getiren trafik ve sağlık ekiplerimize, bisikletin lider firmalarından Kron’a, paydaşlarımız Valiliğimize, Büyükşehir Belediyemize, Menteşe Belediyemize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Üniversitemize, bizleri yalnız bırakmayan il protokolümüze, basın mensuplarına ve ülkenin dört bir yanından gelen bisiklet kulüplerinin başarılı sporcularına ve hakemlerimize teşekkürü bir borç bilirim. Bu önemli organizasyonu geleneksel hale getirmeyi istiyoruz. Muğla Gazeteciler Cemiyeti olarak biz büyük bir aileyiz” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER