4500 Öğrencinin Mezuniyet Sevinci

Muğla Üniversitesi 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı mezunları için Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde fakülte, yüksekokul ve meslek yüksek okullarından ilk üçe giren öğrenciler ödüllendirildi, törende Yatağan Meslek Yüksekokulu öğrencileri de yerlerini aldı.

4500 Öğrencinin Mezuniyet Sevinci
 Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen mezuniyet törenine Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Fevzi Kurşun, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Işıloğlu ve Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan, Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Muğla İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar, Dekanlar, Yüksekokul Müdürleri, daire amirleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar; “2012 - 2013 eğitim ve öğretim yılı sonunda ülkeye 4 bin 500 yetişmiş yeni genç kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Dört yıl önce aramıza katıldınız. Üniversitemiz; bilginin sevgiyle bütünleştiği, bir bilim merkezi ve sevgi ocağıdır. Burada okumak, bu sevgi ocağında bulunmak ve nihayet mezun olmak bir ayrıcalıktır. Üniversite mezunu olmak, ülkemize olan sorumluluklarımızın daha da artması anlamına gelir. Artık, bundan sonra roller değişti, görev ve sorumluluklar yer değiştirdi. Yeni bir hayat başlıyor. Bu sebeple, bundan sonraki yaşantınızda, üniversite hayatında kazandığınız bilgi, görgü, beceri ve yetkinliklerinizle gerek ulusal, gerekse uluslararası zeminlerde üniversitemizi temsil ederek, birer örnek şahsiyet olacaksınız. Buradan almış olduğunuz bilgi ve sevgi meşalesini ülkemizin her köşesine taşıyacak, dalgalandıracak ve bulunduğunuz her zemin ve toplumda sevginin, dostluğun, barışın ve kardeşliğin mayası olacaksınız. Üniversitelerin görüş alanı, ufuk çizgisinin de ötelerini kapsayacak genişlikte olmalıdır. Böyle bir görüş alanına sahip olmak, dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, bilgiye ulaşan, onu geliştirerek, çoğaltarak paylaşan ve uluslararası düzeyde yetkin bireyler yetiştirmek için gerekli olan adımları atmak üzere, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, uluslararası nitelikte mezun verme, rekabete açık bir üniversite olma, öğrenci ve öğretim elemanı değişimini artırma, uzaktan eğitimi yaygınlaştırma ve hayat boyu sürekli eğitimi hayata geçirme konusunda gerekli reformları yaparak ulusal ve uluslararası yarışta daha ön sıralara yükselmeyi kararlılıkla sürdürmekteyiz." ifadelerini kullanırken, dereceye giren öğrencilerin ödülleri Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi, Muğla İl Genel Genel Meclisi’nin Yatağanlı Başkanı Cemal Gürpınar da ödül ve belge takdim edenler arasında yer aldı.
Ayrıca, 4500 öğrenci için düzenlenen mezuniyet törenine Yatağan Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan öğrenciler de katıldı. 
Bilindiği üzere, Yatağan Meslek Yüksekokulu’nda ilk defa geçtiğimiz günlerde mezuniyet töreni düzenlenmiş, mezun olan öğrencilerin belgeleri Yatağan protokolü tarafından takdim edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2013, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68