5 yıldan beridir o işçiyi arıyor!

Erdemli Zeytincilik’in işletmecisi Atilla Totoş, 2010 yılında kendisine zeytin fosili gösteren TKİ işçisine ulaşmaya çalışıyor.

5 yıldan beridir o işçiyi arıyor!
 Erdemli Zeytincilik’in işletmecisi Atilla Totoş, 2010 yılındaki bir toplantı sırasında, TKİ’de çalışan bir işçi tarafından kendisine gösterilen zeytin fosilinin peşine düştü. Muğla’daki zeytinin geçmişini incelemek için bu fosilin, önemli bir yere sahip olduğunu savunan Totoş, fosili gösteren vatandaşın adını hatırlamadığını ve bu haberi okuması durumunda kendisiyle iletişime geçebileceğini tahmin ettiğini söyledi.

Totoş, 2010 yılında Zeytindostu Derneği tarafından düzenlenen ve TKİ’nin destek verdiği 9. Ortak Akıl ve Güç Birliği Toplantısı’nda, yanına gelen bir TKİ işçisinin kömürün üzerindeki şist tabakasında fosilleşmiş bir zeytin tanesini göstererek kendisinden bilgi aldığını fakat o an toplantı sürdüğü için kendisiyle daha sonra detaylı şekilde görüşmek istediğini söylediğini kaydetti.

Toplantının ardından kendisine fosili gösteren vatandaşın kendisiyle irtibata geçmediğini aktaran Totoş, “O günden beridir bu konu hep aklımdaydı. Şimdi ise o şahsa ulaşmak istiyorum. Hala fosil kendisindeyse bana müracaat etmesini bekliyorum. Şahsın fosili getirmesi durumunda kendisini ödüllendireceğim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68