50 yıllık kurumdan eğitime destek

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, kuruluşunun 50. yılı nedeniyle 31 öğrenciye burs verecek.

50 yıllık kurumdan eğitime destek
1965 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana başkanlığını Süleyman Can’ın yaptığı Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, kuruluşunun 50. yılını kutlayacağı 2015 yılında, 31 üniversite öğrencisine, eğitimleri sona erene kadar burs verme kararı aldı.

Kooperatif binasında düzenlenen yönetim kurulu toplantısında, üyelerle bir araya gelen Can, 50. kuruluş yıldönümü projeleri hakkında, üyelerle fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıda, kooperatif ortaklarının 31 öz çocuğuna, üniversite eğitimi boyunca burs bağlama kararı alınırken, eğitime desteklerin sürdürüleceği mesajı verildi.

Toplantının ardından konuşan Can, kooperatifin varlık ve çalışma sistemi bakımında emsalleri arasında bir numara olduğunu iddia etti.

410 ortaklı kooperatifin eğitime her zaman katkıda bulunduğunu dile getiren Can, “Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun bina sorunu yaşadığı sırada, sanayi sitesi içerisindeki binanın kiralanması söz konusu oldu. Bu sırada, kooperatif olarak üzerimize düşeni yaptık ve 5 yıllık kira bedeli olan 20 bin lirayı ödedik. Bunun yanı sıra inşaat halinde olan yeni okul binası için ise 80 bin liralık bir katkıda bulunduk. Kurulduğumuz günden bu yana Yatağan’ın menfaatine olacak her şeyin içerisinde yer almaya çalıştık. Eğitim ise, bunların ilk sırasında yer aldı” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 09:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat can
murat can - 7 yıl Önce

31 kişi ortakların çocuklarımı acaba zaten halleri vakitleri yerindedir. onların

SIRADAKİ HABER

banner68