500 Tam Puan Aldı, Tableti Kaptı

Yatağan Cumhuriyet Ortaokulu’nda eğitim gören 8. sınıf öğrencisi Niyazi Emre Kurşunoğlu 13 bin öğrencinin katılımıyla özel bir yayın gurubu tarafından gerçekleştirilen SBS deneme sınavından 500 tam puan alarak birinci oldu.

500 Tam Puan Aldı, Tableti Kaptı
 Cumhuriyet Ortaokulu’nda eğitim gören 8. sınıf öğrencisi Niyazi Emre Kurşunoğlu özel bir yayın gurubu tarafından yapılan SBS deneme sınavından tam puan alarak ilk sıraya adını yazdırdı. 
Söz konusu sınava Türkiye genelinden toplam 13 Bin öğrencinin katıldığı öğrenilirken, 500 tam puanla adını duyuran Niyazi Emre Kurşunoğlu deneme sınavını düzenleyen yayın gurubu tarafından tablet bilgisayarla ödüllendirildi. 
Cumhuriyet Ortaokulu’nda düzenlenen törenle ödülünü teslim alan başarılı öğrenci, amacının fen lisesinde okumak olduğunu belirterek; “Yıl boyunca deneme sınavlarına katılarak kendimi test ettim. Genel olarak elde ettiğim dereceler iyi. Geçtiğimiz günlerde SBS sınavına da girdim. Sınav sonunda yaptığım değerlendirmeye göre oldukça iyi sonuç alacağımı düşünüyorum” dedi.  
Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Yusuf Benli ise SBS deneme sınavından tam puan alan Niyazi Emre Kurşunoğlu ile gurur duyduklarını belirtti. 
Niyazi’nin düzenli çalışmasının meyvesini aldığına vurgu yapan Yusuf Benli; “Niyazi elde ettiği başarıyla diğer öğrencilerimize de örnek olacaktır. Elde ettiği başarıda öğretmenlerimizin ve ailesinin de katkısı büyük ancak o düzenli çalışmasının meyvesini alıyor. 13 Bin kişinin katıldığı bir sınavda 500 tam puan alarak kendini kanıtladı. Geçtiğimiz günlerde girdiği SBS sınavından da iyi bir derece elde ederek istediği okulda okumasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2013, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER