51 YIL SONRA, YAPTIRDIÄžI HASTANEYE TÖRENLE FOTOÄžRAFI ASILDI

51 YIL SONRA, YAPTIRDIÄžI HASTANEYE TÖRENLE FOTOÄžRAFI ASILDI

51 YIL SONRA, YAPTIRDIÄžI HASTANEYE TÖRENLE FOTOÄžRAFI ASILDI

1964 ile 1966 yılları arasında Yatağan Kaymakamlığı yapan ve bu kısa dönem içerisinde Yatağan Devlet Hastanesi'ni imece usulü ve kendisi de inşaatta çalışıp, sırtında taş taşıyarak yapan, kadınlara yönelik halıcılık, kanaviçe, oya, örgü gibi birçok kurs açan Yata-ğan eski Kaymakamı Orhan Tütüncü'nün, Hastane temeli atılırken çekilen fotoğrafı, dün düzenlenen törenle Hastane'ye asıldı.

Dün saat 11.00'de Yatağan Devlet Hastanesi'nde düzenlenen törene; Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Garnizon Komutanı Göksel Söylemez, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık,  Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel, Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili, Bencik Belediye Başkanı Salih Haney, Askerlik Åžubesi Başkanı Üstteğmen Alper Arıkan, Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, Hastane Başhekimi Dr. Esin Nebioğlu, Başhekim Yardımcısı Dr. Sibel Karadağ, Belediye Başkanvekili Tarcan Oğuz, gazeteci Hüseyin Kocabıyık katıldılar.

Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık; “1964 ile 1966 yılları arasında Yatağan Kaymakamlığı yapan Orhan Tütüncü'nün, o zamanki adıyla Sağlık Merkezi'nin temel atma töreninde çekilen resimde, Yatağan halkından olan kişileri tek tek gösterdi. Bu kişilerin çoğunun şu anda hayatta olmadığını belirten Işık; “Bu hastaneyi imece usulü kendisi de inşaatta çalışıp sırtında taş taşıyarak yapan, kadınlara yönelik halıcılık, kanaviçe, oya, örgü gibi birçok kurs açan Yatağan eski Kaymakamı merhum Orhan Tütüncü'yü, aradan yıllar geçmesine rağmen Yatağan halkı hiç unutmadı. Bu Hastane halk ile devlet iş birliği içinde birçok şeyin yapılabileceğinin canlı bir örneğidir. Kendisine Allah'tan rahmet diliyor, saygıyla anıyoruz” dedi.

Hastane Başhekimi Dr. Esin Nebioğlu; “Bu hastaneyi yıllar önce Yatağan halkıyla birlikte yaparak bizlere bırakan çok değerli Kaymakamımız Orhan Tütüncü'yü saygı ve rahmetle anıyoruz. Bu çok değerli fotoğrafın buraya asılmasında katkısı olan herkese de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven de yaptığı konuşmada; “Hayatta önemli olan, yaşarken hoş bir seda bırakmalarıdır. Yaptığım araştırmada, sayın Orhan Tütüncü'nün sadece Yatağan'da değil, tüm görev yaptığı yerlerde büyük eserler bıraktığını öğrendim. En son 1996 yılında Tekirdağ Vali Yardımcılığı yapan, 7 Temmuz 2011 tarihinde aramızdan ayrılan Yatağan eski Kaymakamı Orhan Tütüncü'ye Allah'tan rahmet diliyorum. Görüyoruz ki, Yatağan'a verdiği hizmetler hâlâ unutulmamış” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Yatağan eski Kaymakamı Orhan Tütüncü'nün Hastane temeli atılırken çekilen ve Başhekimlik Odası girişine asılan fotoğrafının kurdelesi, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ve Hastane Başhekimi Dr. Esin Nebioğlu tarafından kesildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68