banner80

56 okulda ‘EBA Destek Noktası’

Muğla'da öğrencilere uzaktan eğitim sağlamak için 56 okulda oluşturulan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Noktası faaliyete girdi.

56 okulda ‘EBA Destek Noktası’

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü’nce koronavirüs süresince evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) katılımını sağlamak için 56 okulda destek noktası alanları oluşturuldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından eş zamanlı verilen start ile Menteşe Turgutreis Anadolu Lisesi’nde uzaktan eğitim başlatıldı.

Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, EBA Destek Noktaları’nın evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan 1. sınıftan 12. sınıfa kadar zorunlu eğitim kapsamındaki öğrenciler tarafından kullanılacağını belirtti.

Müdür Töre, “Öğrenciler, okullar tarafından belirlenecek ve belirli bir planlama dahilinde gruplar halinde dönüşümlü olarak destek noktalarını kullanabilecek. Ulaşım sıkıntısı olan öğrencilere servis ile taşıma hizmeti verilecek. Hangi saat aralıklarında ve kimler tarafından kullanıldığı düzenli olarak kayıt altına alınacak. Giriş ve çıkışlar, öğrencilerin sınıf seviyelerine uygun, birbirleriyle çakışmayacak ve yığılma olmayacak şekilde planlanacak. Öğrencilerin bilgisayarı kullanım süreleri, bir canlı ders süresinden az olmamak kaydıyla en fazla 2 saattir” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68