banner80

6 Odaya 33 Personel!

Yatağan Hükümet Konağı içerisinde hizmet veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün oda yetersizliği nedeniyle verimli hizmet veremediği öğrenildi.

6 Odaya 33 Personel!
 Yatağan Hükümet Konağı 2. katında 5, 3. katında ise 1 oda olmak üzere 6 odada hizmet veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün, oda yetersizliği nedeniyle, bitkisel ve hayvansal desteklemeler ile diğer desteklemeler, proje uygulamaları, bitki koruma ve gıda hizmetleri, idari ve mali işler, hayvan kayıtları, hayvan hastalıkları gibi internet çalışmalarında ve diğer çalışmalarda sıkıntılar yaşadığı ve bu nedenle çiftçilere yeterli hizmet veremediği öğrenildi.

Bu durum nedeniyle müdürlükte işleri olan vatandaşların mağdur olduğunu ve kısa sürmesi gereken bir işin, kalabalık ve yetersiz oda nedeniyle oluşan verimsizlik nedeniyle uzun zaman almasından şikayetçi olan Adnan Kın, yetkililerden bu sorunu bir an önce çözüme kavuşturarak mağduriyetlerinin giderilmesi talebinde bulundu. Kın, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün tüm odaları neredeyse tıklım tıklım dolu, bu nedenle buradaki personeller de verimli bir şekilde çalışamıyor. Bu durum, dolayısıyla bizim işlerimizin de gecikmesine sebep oluyor. Eğer personeller daha rahat bir ortamda çalışırsa bu durum onların performanslarını da etkiler diye düşünüyorum” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nde görevli 33 personelin, bina içerisindeki 6 odada hizmet vermekte zorlanması ve verim kaybı yaşaması üzerine Müdürlük tarafından, İl Özel İdarelerin tüzel kişiliğinin kaldırılmasıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne geçen ve daha önce Yatağan’da Özel İdare Hizmet Binası ve Lojmanı olarak kullanılan bina için, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne talepte bulunulduğu öğrenildi.

Talebe, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ne cevap vereceğini merakla beklediklerini belirten vatandaşlar, olumlu bir yanıt gelmesiyle Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün verimli bir hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68