60 kişilik işe 239 başvuru

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞ-KUR ile “Toplum Yararına Çalışma Programı” çerçevesinde istihdam edilecek olan 60 geçici işçi için Yatağan’da mülakatlar yapıldı. İstihdam edilecek olan 60 işçi için 239 başvuru yapıldı.

60 kişilik işe 239 başvuru
 Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR tarafından “Toplum Yararına Çalışma Programı” kapsamında Yatağan’da bulunan okullarda 184 gün süre ile istihdam edilecek olan geçici işçi alımı için mülakatlar yapıldı. İŞKUR Muğla Müdürlüğü’nde görevli İş ve Meslek Danışmanları Fidan Doğan ve Metin Hoplar tarafından Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde alım için mülakatlar yapıldı. Yatağan genelindeki okullarda istihdam edilecek 60 personel için 239 başvuru yapıldı. Yapılan mülakat sonunda işe başlama hakkı kazananların günlük 9 saat çalışma esasına göre 184 süre ile istihdam edileceği ve Sosyal Güvenlik primlerinin, ücretlerinin ve SGK primlerinin İŞ-KUR tarafından finanse edileceği öğrenildi.

Cuma günü İŞKUR tarafından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde öğleden önce Milli Eğitime alınacak geçici işçi mülakatının yapılmasının ardından öğlenden son da Yatağan Kaymakamlığı bünyesinde istihdam edilecek 30 personel için mülakatlar yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68