62 kişinin testi negatif çıktı

Yatağan Belediyesi toplantı salonunda Cumhuriyet Caddesi esnaflarının katılımıyla düzenlenen toplantıya katılanlara yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testleri negatif çıktı.

62 kişinin testi negatif çıktı

Geçen hafta Yatağan Belediyesi toplantı salonunda Cumhuriyet Caddesi esnaflarının katılımıyla düzenlenen toplantıya katılan bir esnafın testinin pozitif çıkması üzerine 62 kişi tedbir amaçlı karantinaya alınmıştı.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Başkan Yardımcısı İsmail Kaya, Zabıta Amiri Birol Güler, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu’nun da aralarında bulunduğu 62 kişiye, karantinanın birinci haftasının sonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, yapılan testler sonucunda pozitif vakaya rastlanılmadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, “Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir toplantımızın ardından şahsımla birlikte, mesai arkadaşlarım, esnaf odası başkanımız ve birçok esnaf arkadaşımız tedbir amaçlı, izole olarak karantinaya alınmıştı. Önceki gün ve bugün yapılan Covid19 test sonuçlarımızın negatif çıkması sonucunda hepimiz rahat bir nefes aldık.  Bu vesile ile tüm hemşerilerimize geçmiş olsun diyor, 14 günlük karantina sürecimizin evlerimizde devam edeceğini bildirerek, bu süreçte göstermiş oldukları özverili çalışmaları nedeniyle tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Lütfen hep birlikte maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım, kazanan biz olalım” ifadelerine yer verildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68