7 ayrı suçtan aranan firari av dönüşü “avlandı”

Yatağan ilçesinde jandarma ekipleri, hakkında 9 yıl 23 gün hapis cezası bulunan ve 7 ayrı suçtan 13 araması olan firariyi, avlandıktan sonra gittiği annesinin evinde yakalandı.

7 ayrı suçtan aranan firari av dönüşü “avlandı”
 Alınan bilgiye göre, Yatağan Jandarma Komutanlığı ekipleri, 5 aylık bir çalışma sonucu, hakkında çeşitli suçlardan 9 yıl 23 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve “kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde kabul etme veya bulundurma, uyuşturucu ticareti yapma ve sağlama, hükümlü veya tutuklunun kaçması, devletin veya umumun menfaatine ait eşya hırsızlığı, basit yaralama, hakaret, yaralama” suçlarından 13 ayrı yakalama kararı bulunan Hamza Doğan’ın (38) Bozarmut Mahallesi kırsalında avlanırken görüldüğü bilgisine ulaştı.

Ekipler, yaptıkları çalışmayla Doğan’ın yerini tespit ederek takibe aldı.

Daha önce, işlediği suçtan dolayı yakalandıktan sonra güvenlik güçlerinin elinden kurtulduğu öğrenilen Doğan’ın tekrar kaçma ihtimalini göz önünde bulunduran jandarma ekipleri, geniş güvenlik önlemi aldı.

Ekipler, avın ardından Bozarmut Mahallesi’ndeki annesinin evine giden Doğan’ı yakalamak için evin bulunduğu sokağın çevresini kuşatarak operasyon düzenledi.

Firari Doğan, ekipleri fark ederek evin arka penceresinden kaçmak isterken, ekipler tarafından kıskıvrak yakalandı. Doğan, ekipler tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Öte yandan, evde yapılan aramada, Doğan’ın annesine ait ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Daha sonra adliyeye götürülen Doğan, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95