7 ÜLKE GEZDİLER

7 ÜLKE GEZDİLER

7 ÜLKE GEZDİLER

'Yatağan Ahi Sinan Halk Oyunları' ekibi, (ASFAD) Macaristan Gyöngyös kenti Adacs Festivali'nden döndü. Ekibimiz 17 Temmuz'da başlayıp, 25 Temmuz'da sona eren gezi boyunca 7 ülke ve 10 ayrı şehir gezdi.

(DEÄžERLİ OKURLARIMIZ DAHA ÖNCE ASFAD MACARİSTAN'A GİTTİ VE DÖNDÜ ÅžEKLİNDE İKİ HABER YAYINLAMIÅžTIK. ASFAD EKİBİ, BU YAPILAN HABERLERDE EKSİKLİK VE BAZI YANLIÅžLIKLAR OLDUÄžUNU BELİRTMESİ ÜZERİNE BU HABERİMİZİ TEKRAR YAYINLIYORUZ...)

Ekipten alınan doğru bilgi ve açıklama aşağıda yer almaktadır.

“MACARİSTAN GYÖNGYÖS KENTİ ADACS FESTİVALİ:

Macaristan'ın Gyöngyös kenti Adacs Festivali'ne davet alan ekibimiz, 17 Temmuz Pazar günü saat 13.00'da Yatağan'dan hareket ettik.

18 Temmuz 2011 Pazartesi günü Yunanistan'ın Selanik şehrine sabah saat 09.00'da varan ekibimiz, Atatürk'ün evini ziyaret etti.

Atamızın evini ziyaret edip fotoğraf çeken arkadaşlarımız, duygusal anlar yaşadılar. Selanik kentinin önemli yerlerinden biri Beyaz Kule ve İzmir Kordonu'nu andıran deniz kenarındaki gezintiden sonra, İgomanitsa şehrine hareket ettik. Akşam buradan gemiye binerek,

İtalya'nın Bari kentine 14 saatlik bir gemi yolculuğu ile vardık.

Bari kentinden Roma'ya 5 saatlik bir otobüs yolculuğu, daha sonra Roma gezisi yapıldı.

Roma görülmesi gereken bir dünya şehri, her tarafı tarih: Coliseum, Vatikan, Piazza Venezia , aşk çeşmesi  ve İspanyol Merdivenlerini gezdik.

 

Daha sonra yolumuza devam eden ekibimiz Pisa Kulesi ve akşam da Venedik'i gezdi.  Venedik'te otelde konaklayan ekibimiz, gece Venedik San Marco Meydanı ve dar Venedik sokaklarını gezdi. Bir gecelik konaklama, yorgunluğumuzu biraz azalttı.

 21 Temmuz 2001sabahı yola çıkan ekibimiz, Avusturya üzerinde Slovakya'nın başkenti Bratislava'ya ulaştı. Bu küçük şehrin önemli caddelerinde dolaşırken, orada çalışmaya gitmiş kendilerine iş yerleri açmış Türklerle karşılaşınca farklı duygular içerisine bürünüyor insan. 22 Temmuz 2011...

Göngyös kenti Adacs Festivaline katılıyoruz. Bizim dışımızda, İtalya, Romanya, Macar ve yerel guruplar katılıyor festivale, 3 gün boyunca 3 gösterimiz oldu,  diğer guruplarla kaynaşarak festivalde ülkemizi ve şehrimizi tanıtan broşürler dağıttık. Dostluklar kurduk ve  Romanya gurubu biz gelecek sene ülkelerine davet etti.

24 Temmuz'da Budapeşte'nin Osmanlıdan kalan tarihi yerlerini ziyaret ettik. 25 Temmuz günü festivalden ayrılarak, Avusturya'nın başkenti Viyana'yı gezen gurubumuz, dönüş yoluna böylece başlamış oldu. Dönüşte Sırbistan ve Mekadonya  “Üsküp “ Yunanistan “Kavala “ kentlerini gezerek yurdumuza döndük.

Yorucu ama güzel bir seyahatti, 7 ülke 10 farklı şehir gördük umarım daha farklı seyahatlerde ülkemizi tekrar Yatağan gençleri ile birlikte temsil ederiz” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68