7035 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Yatağan merkez ve bağlı birimlerdeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören toplam 7035 öğrenci dün karnelerine kavuştu.

7035 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı
 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılının sonuna gelinmesiyle Yatağan merkez ve bağlı birimlerdeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören toplam 7035 öğrenci dün karnelerine kavuştu. 
7035 öğrenciyi temsilen Yatağan’da her yıl gerçekleştirilen karne dağıtım törenleri ise dün Kıbrıs İlkokulu’nda düzenlendi. 
Törenlere Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra, Yatağan Jandarma ve Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Zeki Ertüzü, Yatağan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, Yatağan Milli Eğitim Müdürü Vekili Mustafa Baykal ve Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı. 
Öğrenci velilerinin de katıldığı törende karnelerin dağıtılmasının ardından konuşan Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven; “2012-2013 Eğitim-Öğretim yılının sonuna geldik. Toplam 7035 öğrencimiz karne heyecanı yaşadı. Bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuşurken, Yatağan Milli Eğitimi Müdür Vekili Mustafa Baykal; “bir eğitim yılını daha geride bıraktık. Sorunsuz bir yıl geçirdiğimiz için mutluyuz. Okullarımızda derslerin yanı sıra sosyal aktivitelere de büyük önem verildi. Bu, çocuklarımızın bireysel gelişimi için çok önemli. Bu yıl Yatağan merkez ve bağlı birimlerde eğitim veren ilkokul, ortaokul ve liselerde toplam 7035 öğrencimize eğitim verdik. Genel olarak öğrencilerimizin durumu iyi ancak tabi ki bazı öğrencilerimizin biraz daha çalışması şart. Bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2013, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER