7’den 77’ye Özelleştiremeye Hayır

Yatağan Tes-iş ve Maden-iş Sendikaları tarafından ilçe merkezindeki Madenci Heykeli önünde açılan “özelleştirmeye inat, bir imzada sen at” kampanyasına halkın her kesiminde büyük destek geldi.

7’den 77’ye Özelleştiremeye Hayır
 2 yaşındaki Berrak isimli minik emekçi babasıyla imza standına gelirken, köyden imza kampanyasına destek için gelen 77 yaşındaki Mehmet dede enerji ve maden işçilerinin gönüllerini fethetti. Ülkenin düşman işgalinden kurtarılırken verilen mücadeleleri hatırlatan Mehmet dede, “bu ülke kolay kazanılmadı, öyle kolay da satılamaz” diyerek enerji ve maden işçilerinin duygularını özetledi.

Maden-iş Sendikası Şube Başkanı Süleyman Girgin ve Tes-iş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik, özelleştirmeyle mücadele kapsamında hazırladıkları eylem planı kapsamında çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek halktan gelen büyük desteğin kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade ettiler. Yasaların izin verdiği şekliyle özelleştirmeye karşı verdikleri mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerinin alını çizen Girgin ve Erçelik, “umarız bir an evvel bu yoldan geri dönülür ve istenmeyen olaylar yaşanmaz. Çıktığımız bu yolda sonuç alana kadar mücadele etmeye kararlıyız” açıklamasında bulundular.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2013, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56