“9 Eylül ruhunu yaşatacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 90. yılı kutlamaları kapsamında dün Atatürk anıtına çelenk sunuldu burada bir konuşma yapan CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, “Ulu Önder Atatürk’ü, İnönü’yü, Ecevit’i şükranla anıyor ve 9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan tüm yurtseverlere saygı ve selamlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

“9 Eylül ruhunu yaşatacağız”
 Kutlamalar kapsamında CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ve Bülent Tezcan Muğla’ya gelerek hazırlanan etkinliklere katıldı.

CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek Atatürk Anıtına çelenk sunulması sonrasında yaptığı konuşmada; “Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün ülkemize, insanımıza, aydınlık geleceğimize bıraktığı en değerli miraslardan biri de kuşkusuz ki Cumhuriyet Halk Partisi ve onun sarsılmaz ilkeleridir. Ülkemizde her geçen gün sekteye uğratılıp, yok edilmek istenen değerlerin koruyucusu ve kollayıcısı olarak 90 yılı geride bırakan partimizin kuruluş yıldönümünü en içten duygularımla kutlarım. Partimizin 90. kuruluş yıldönümünde sahip olduğu ilkeler ve insanı özüne alan bakış açısıyla yükselişini daha da sürdürüp, insanımızı layık olduğu barış, güven ve özgür yarınlara taşıyacağına inancımla saygılarımı sunarım” dedi. Konuşmasını sürdüren Genek, “Cumhuriyet Halk Partisi, 9 Eylül 1923'te Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan, Atatürkçü ve sosyal demokrat, siyasi görüşünü benimsemiş olan siyasî        bir partidir.  “Gelecek nesillerde Türkiye’nin laik, demokratik ve hukuk devleti olmasında sigorta konumunda olacak olan, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini korumayı ve kollamayı ulusal bir misyon olarak üstlenen ve bu görevini tüm olumsuzluklara rağmen halen istikrarlı bir şekilde sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşu da Türkiye’de siyasi anlamda büyük önem taşımaktadır. Türkiye’nin şu anda içinde bulunduğu konumda; çoğu zaman Cumhuriyetimizin vazgeçilmez ilkelerine, Atatürk ilke ve inkılaplarına tehdit oluşturan durumların sıklıkla ortaya çıktığı bugünkü ortamda, Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlığı bile Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını sürdürmesinde büyük bir güvence oluşturmaktadır. Ve Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece de bu güvence sürecektir.” Diyerek, “Cumhuriyet Halk Partisi zor günlerin partisidir” diyen Genek, “Bu zor günlerde, halkımızın, CHP'ye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle, yılmadan, vatanımız için her türlü fedakârlığı yaparak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarının korunması için çalışacağız. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyetini ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye'nin aydınlık gelecek hedefi ile “ezilenlerin ve halkın partisi” olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi; siyasi tarihimizde Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilk genel başkanlığı görevini üstlenmesiyle bizlere büyük gurur ve onur veren Ulu Önder Atatürk'ün ve onun kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilkeleri doğrultusunda kararlılığını sürdürmeye; halkımızın umudu, beklentisi ve aydınlık yarınların güvencesi olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; Ulu Önder Atatürk’ü, İnönü’yü, Ecevit’i şükranla anıyor ve 9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan tüm yurtseverlere saygı ve selamlarımızı sunuyoruz. Cumhuriyeti korumak ve yaşatmak en birinci görevimizdir” dedi.

Öte yandan CHP İlçe Başkanı Kamil Genek ile birlikte Atatürk Anıtına Belediye Başkanı Hasan haşmet Işık, Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili, Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel, Bencik Belediye Başkanı Salih Haney ve İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Katırcı çelenk sunarken, CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adaylarından Mesut Günay, Ali Akalp, Muammer Bahçeli ve Murat Bekem, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Belde Başkanları ve çok sayıda partili de törene katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2013, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56