92’ye 14 Oyla Erken Seçim Talebi Reddedildi

Ege Bölgesi’nin en büyük yolcu taşıma kooperatiflerinden olan ve Yatağan Koop. ismiyle bilinen S.S. 20 Nolu Yatağan Midibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’nin geçtiğimiz Cumartesi günü yıllık Olağan Genel Kurulu yapıldı. Olağan Genel Kurul sırasında bir grup kooperatif üyesinin memnuniyetsizliklerini dile getirerek erken seçim talebinde bulunmaları, yapılan oylamada 92’ye 14 oyla reddedilirken, Başkan Tugay Yaka üye aidatlarının yetersizliğinden yakındı.

92’ye 14 Oyla Erken Seçim Talebi Reddedildi
 Aydın, Denizli, Isparta ve Burdur gibi şehirler arası seferlerinin yanı sıra il içi seferleri ve üye sayısıyla Ege Bölgesi’nin en büyük yolcu taşıma kooperatifleri arasına adını yazdıran Yatağan Koop. yıllık Olağan Genel Kurulu’nu Cumartesi günü Yatağan Halk Eğitim Merkezi’nde yaptı. 
Toplantıya kooperatif yönetiminin yanı sıra, üyeler de katılırken, Genel Kurul sırasında bir grup üyenin mevcut yönetimden memnuniyetsizliklerini dile getirerek erken seçim talebinde bulunmaları dikkat çekti. 
Oylamaya sunulan erken seçim talebi 92’ye 14 oyla reddedilirken, mevcut koşullarda ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirten Kooperatif Başkanı Tugay Yaka; “Kooperatifimizin yıllık Olağan Genel Kurulu’nu yapmak üzere bir araya geldik. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl yapılan Seçimli Genel Kurul ile yönetimi devraldık. Normal şartlarda 3 yılda bir seçimlerimizi gerçekleştiriyoruz ancak bazı üyelerimizin isteğiyle erken seçim talebini oylamak zorunda kaldık. Kooperatif yönetimi olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ancak tabiî ki elde olmayan nedenlerle küçük sorunlar çıkabilir. Bunda üye aidatlarının yetersizliği de etkili. Şu an için toplanan aidatların kooperatif giderlerini rahatlıkla karşıladığını söyleyemeyiz. Seçim talebinin 92 oyla reddedilmesi de bunun farkında olunduğunu gösteriyor. Çıtayı yükselterek Yatağan Koop.’u geldiği seviyeden daha yukarıları taşımak istiyoruz. Bunun için de üyelerimiz arasındaki birlik beraberlik çok önemli. Bütün üyelerimizle birlikte Yatağan Koop. için çalışacağız. Bugün aramıza katılan veya katılmayan bütün üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi. 
Ayrıca toplantıda kooperatifin mali gelir gider tablosu ve yapılan çalışmalar da masaya yatırıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2013, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER