21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

“Açık Kapı”, Yatağan’da faaliyete geçti

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilmek üzere hazırlanan 'Açık Kapı Projesi', Yatağan ilçesinde de faaliyete başladı.

27 Şubat 2018 Salı 08:47
Bu haber 570 kez okundu
“Açık Kapı”, Yatağan’da faaliyete geçti

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan ve bütün kamu kurumlarında uygulanmasına karar verilen “Açık Kapı Projesi”, Türkiye'de Muğla'nın da aralarında bulunduğu 22 ilde uygulanmaya başlandı. Uygulama, Yatağan Kaymakamlığı’nda da hayata geçirildi.

Yatağan Kaymakamlığı’nın da içerisinde bulunduğu hükümet konağına gelen ve resmi kurumlarda işlerini halletmek, sorunlarına çözüm bulmak isteyen vatandaşlar, ilk olarak Açık Kapı Masası'na uğrayıp, buradan görüş aldı.

“Açık Kapı Projesi” ile vatandaşla birebir, güler yüzlü ve sıcak bir şekilde iletişim kurma, sorunların dinlenerek çözümüne ilişkin yol gösterilmesi, bürokrasi ve kırtasiyeciliğin en aza indirilmesi, vatandaşın taleplerinin elektronik ortamda alınarak, en kısa sürede sonuçlandırılması hedefleniyor. Açık kapı masasında, güler yüzlü, iletişim sıkıntısı çekmeyen 5 personelin yanı sıra bir de psikolog görev yapacak.

Proje hakkında açıklamada bulunan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, “Projeyle, vatandaşlarımızla bire bir, güler yüzle, sıcak, samimi bir iletişim kurma, vatandaşlarımızın sorunlarının dinlenerek çözüm üretilmesine yönelik yol gösterme, bürokrasinin, kırtasiyeciliğin azaltılması ve vatandaş başvurularının elektronik ortamda alınarak en kısa sürede sonuçlandırılması hedeflenmektedir. Vatandaşlarımızın başvurularında sonuçlanması mümkün olmayan bir durum söz konusuysa vatandaşlarımıza neden sonuçlanmadığı konusunda da samimi bir şekilde olumlu bir yaklaşımla anlatımda bulunarak başvurusunun sonuçlanmama nedenini kendisine aktaracağız” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV