‘Acil Servis Bir An Önce Tamamlanmalı, Yoksa…!”

Yatağan Çamlık mevkiindeki Yatağan Belediyesi'ne ait arazide yapımına başlanan 112 Acil Servis İstasyonu çalışmalarının durdurulması Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık'ın tepkisine neden oldu. Binanın yer temininin Belediye tarafından yapıldığını hatırlatan Başkan Işık; “Çalışmaların durdurulma kararı yapının bir ucube gibi yarım kalmasına neden oldu. Acil Servis İstasyonu bir an önce tamamlanmalı yoksa iptal kararı alacağız” dedi.

‘Acil Servis Bir An Önce Tamamlanmalı, Yoksa…!”
 Yatağan-Milas Karayolu Çamlık mevkiinde yapımına başlanan 112 Acil Servis İstasyonu çalışmalarının İl Sağlık Müdürlüğü tarafından alınan kararla durdurulması, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık'ın tepkisine neden oldu.

İstasyon için arazi teminini Yatağan Belediyesi'nin gerçekleştirdiğini hatırlatan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “ilçemize yapılacak her türlü yatırımın arkasında duracağımızı her fırsatta belirtiyoruz. Özellikle eğitim ve sağlık alanında yapılan  yatırımlar çok önemli. Bu amaçla ilçemize yapılması planlanan Acil Servis İstasyonu yerinin teminini de gerçekleştirdik ancak, bir süre önce başlatılan çalışmalar anlamsız bir şekilde durduruldu. İlçemizin arka plana atılarak yok sayılması üzücü. Çalışmaların durdurulma kararı yapının bir ucube gibi yarım kalmasına neden oldu. Acil Servis İstasyonu bir an önce tamamlanmalı yoksa iptal kararı alacağız” dedi.

Bilindiği üzere, Acil Servis İstasyonu üzerindeki çalışmaların durdurulmasının ardından, ortaya atılan bazı iddialar Yatağan Belediyesi'nin daha önce yaşanan 'temel atma krizi' nedeniyle çalışmalara engel olduğu yönündeydi ancak, konu hakkında bilgi aldığımız Yatağan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Talat Tosunoğlu durdurma kararının İl Sağlık Müdürlüğü tarafından alındığını belirterek; “Muğla ve çevresinde pek çok acil servis istasyonunun yapımı devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından alınan kararla, yapımı devam eden istasyonlardan bitme aşamasına gelenlere öncelik verilmesi ve önce o çalışmaların tamamlanması gündeme getirildi. Karar doğrultusunda bitme aşamasına gelen istasyonlar üzerindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından Yatağan 112 Acil Servis İstasyonu bitirilecek” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca, Acil Servis İstasyonu temel atma törenine AK Partili yöneticilerin tam kadro çağırılmasına rağmen, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık'ın davet edilmemesi pek çok tartışmayı da beraberinde getirmiş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Talat Tosunoğlu'na tepki gösteren Başkan Işık yaptığı açıklamalarla törenlere çağırılmamasını ağır bir dille eleştirmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2013, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER