Adaylık başvurusunu yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Aday Adayı Ali Akalp adaylık başvurusunu yaptı.

Adaylık başvurusunu yaptı
 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde CHP’den Muğla Milletvekili Aday Adayı olan Ali Akalp partisinin Ankara’da bulunan genel merkezine giderek adaylık başvurusunu yaptı. Ankara’ya giderek gerekli belgeler ile partisinin genel merkezinde adaylık başvurusunu yapan Akalp, adaylık başvurusu alındı belgesini Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan aldı. Adaylık başvurusunu yapan Ali Akalp, genişletilmiş delegelerle 21 Mart’ta yapılacak olan ön seçimde delegelerden destek istedi. Maden İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanlığı’nın Yatağan’a kurulmasında büyük katkısı olduğunu belirten Akalp; “12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra memuriyetten istifa ederek Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) Müessese Müdürlüğü’nden işçi olarak işe başladım. 1984 yılında Maden İş Sendikası Soma Şubesi’nde üst kurula seçildim ve Maden İş Sendikası genel kurulunda Yatağan’a şube açılması konusunda karar çıkarttırdım. Kuruluş kararının ardından ve şube açıldıktan sonra yaklaşık 10 yıl başkanlık görevini yürüttüm” dedi.

“Partimi hiç terk etmedim”

CHP içinde uzun yıllar görev aldığının ve partisine hiç küsmediğinin altını çizen Akalp; “SODEP ve Halkçı Parti’nin birleşmesi ile oluşan SHP’de kurucu ilçe sekreterliği görevinde bulundum. Partimi hiçbir zamana terk etmedim. 2 defa ilçe başkanı adayı ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Yatağan Belediye Başkan aday adayı oldum. Gerek sendikal çalışmalar gerekse başkanı olduğum derneklerden dolayı halkımızın sorunlarını da çözümleri de çok iyi biliyorum. Bu nedenle sorunların çözülmesi, halkımızın rahata kavuşması için delegelerin desteğini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Ali Akalp resmi olarak aday adaylığı açıklamasını 24 Şubat 2015 Salı günü saat 12:30 Milas’ta, 25 Şubat 2015 Çarşamba günü Yatağan’da ve 26 Şubat 2015 Perşembe günü Muğla Menteşe ilçesinde CHP İl binasında yapacağını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 19:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Genç
Ahmet Genç - 7 yıl Önce

yürü ali başkan kim tutar seni

SIRADAKİ HABER

banner68