ADD Dalaman Şubesi Direniş Çadırı’nı Ziyaret Etti

ADD Dalaman Şubesi, Yatağan Termik Santrali önündeki direniş çadırını ziyaret ederek enerji ve maden işçilerinin özelleştirme karşıtı eylemlerine destek verdi.

ADD Dalaman Şubesi Direniş Çadırı’nı Ziyaret Etti
HABERİN GALERİSİ
Dalaman add

Dalaman add

 Atatürkçü Düşünce Derneği Dalaman Şube Başkanı Seferiye Pişmiş öncülüğünde Yatağan’a gelen ADD Dalaman Şubesi üyeleri, ADD Yatağan Şube Başkanı Mahmut Ayık ve üyeleriyle birlikte Yatağan Termik Santrali önüne kurulan direniş çadırını ziyaret etti. Özelleştirme karşıtı mücadelelerinde 237 günlerine giren enerji ve maden işçilerine destek olmak amaçlı gerçekleştirilen ziyarette konuşan Şube Başkanı Seferiye Pişmiş, ADD olarak her zaman emekçinin yanlarında olduklarını ve özelleştirme girişimlerinin bir an önce sona ermesi gerektiğini söyledi.

Çok sayıda ADD üyesinin katıldığı ziyaret sırasında Yatağan Termik Santrali ve maden sahaları hakkında bilgiler veren ADD Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Ege-Marmara Bölgeleri Sorumlusu Lütfü Kırayoğlu, işletmelerin Yatağan ve Türkiye için öneminden bahsetti. Özelleştirmenin bölgeye ve ülke ekonomisine vereceği zararları anlatan Kırayoğlu, Yatağan Termik Santrali ve maden sahalarının özelleştirilmemesi için enerji ve maden işçilerinin verdikleri mücadeleden de bahsetti.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68