ADD, vatandaşlara “Nutuk” dağıttı

Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının faaliyetlerinin de anlatıldığı Nutuk adlı eseri dağıttı.

ADD, vatandaşlara “Nutuk” dağıttı
 Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yatağan Şubesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli eserlerinden biri olan ve içerisinde, Atatürk ve silah arkadaşlarının faaliyetlerinin de anlatıldığı “Nutuk” adlı eseri dağıttı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün tarihe ışık tutan eseri Nutuk’un daha çok okunması için ADD tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, Yatağan ilçesinde 250 Nutuk dağıtıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi Başkanı Turgay Mutlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ‘Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi olarak son günlerin en çok okunan kitabı olan Nutuk dağıtmayı düşündük. Bu kapsamda bizlere destek olan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’a, yönetim kurulu üyelerime ve üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Nutuk’un yaygın olarak okunmasında büyük katkısı olan Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya’ya da şükranlarımı sunuyorum. Nutuk’u alan vatandaşlarımız kitabı rafa koymasın, baştan sona okusun. Nutuk’ta Kurtuluş Savaşı, cumhuriyetin ilanı ve daha sonrası ayrıntılı olarak anlatılıyor. Bu günlere kolay gelinmedi” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95