ADD Yatağan Şubesi de anıta çelenk koydu

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yatağan Şubesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Atatürk anıtına çelenk sundu.

ADD Yatağan Şubesi de anıta çelenk koydu
 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle Atatürk anıtında düzenlenen çelenk töreninin ardından, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yatağan Şubesi tarafından alternatif çelenk töreni düzenlendi.

Törene, Şube Başkanı Turgay Mutlu, Yönetim Kurulu üyeleri ile dernek üyeleri katıldı.

Mutlu, tören sırasında yaptığı açıklamada, Atatürk’ün 77 yıl önce sadece fiziksel olarak aramızdan ayrıldığını söyledi.

Atatürk’ün bıraktığı emanetler ve Kemalist ideallerle yetişen milyonlarca gencin cumhuriyetin bekçisi olduğunu belirten Mutlu, “Onun kısacık yaşamını görenler bile neredeyse aramızdan ayrıldı. Ancak Atatürkçü düşünceyi öldüremediler. Onun aramızdan ayrıldığı sırada 17 milyon olan nüfusumuzun çoğunun aramızdan ayrılmasına rağmen milyonlarca Atatürkçü yetişti. Zaman zaman o Atatürkçüleri de öldürdüler. Ancak Atatürkçü düşünceyi öldürmeyi başaramadılar. Bu kez onun maddi mirasına saldırıya giriştiler. Ekonomik kalelerini, yer altı yerüstü zenginliklerimizi talan etiler. Yandaşlara peşkeş çektiler, yabancılara sattılar, yıkıp arsalarını yağmaladılar. Akılları sıra tarihten kazıdılar” ifadelerinde bulundu.

Mutlu, cumhuriyetin yüzüncü yılı olan 2023 yılında cumhuriyetin yıkılmak istendiğini iddia ederek, Türk halkının Ortaçağ’a hapsedilmek istendiğini savundu.

Atatürk’ü öldürmek, kafa ve kalpten söküp atma çabalarının sonuçsuz kalacağını kaydeden Mutlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Milyonlarca insanımızın kalbinden, beyninden Atatürk sevisini, Atatürk düşüncesini silemeyecekler. Buna izin vermeyeceğiz. İzin vermemekle kalmayıp bütün bu suçlarının hesabını soracağız. Dünyanın en itibarlı ülkelerinden birini yerlerde süründürmenin, ekonomisi en düzgün işleyen bir ülkeyi yoksullaştırmanın, soyup soğana çevirmenin, birlik içindeki bir ulusu ve ülkeyi bölüp parçalamanın hesabını verecekler. Söz veriyoruz. Cumhuriyeti yeniden fabrika ayarlarına döndüreceğiz. Atatürk düşüncesini daha güçlendirip sonsuza dek yaşatacağız.”

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68