ADD, Yeşilyurt ve TVNet hakkında suç duyurusunda bulundu

Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi, Atatürk ve manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan hakkında iddialarda bulunan Süleyman Yeşilyurt, bu iddiaları yayınlayan TVNET kanalı ve Atatürk’e hakarette bulunan Hasan Akar hakkında Yatağan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

ADD, Yeşilyurt ve TVNet hakkında suç duyurusunda bulundu
 Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şube Başkanı Turgay Mutlu, Atatürk ve manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan hakkında iddialarda bulunan Süleyman Yeşilyurt, bu iddiaları yayınlayan TVNET kanalı ve Atatürk’e hakarette bulunan Hasan Akar hakkında Yatağan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Adliye binası önünde açıklamalarda bulunan Mutlu, şu ifadelerde bulundu:

“TVNet’te 7 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve sadece onun değil yüce Türk ulusunun manevi kızı olan, Türk Tarihçisi Prof. Dr. Afet İnan hakkında mesnetsiz ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan kendini bilmez Süleyman Yeşilyurt ve diğerleri, alenen suç işlemişlerdir. Atatürk'ü seven ve onun ilkeleri, devrimleri, idealleri peşinde koşan insanları kasten yaralayan, üzen, rencide eden bu kişiler, bir taraftan da Atatürk’ü incitmeyi, küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da Yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlamaktadırlar. Bunun tek adı vardır o da ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir’ Bu kişiler ve televizyon kanalı, Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sının 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunu ve Türk Ceza Kanununu, ihlal etmişlerdir. Suç işleyen, sadece iftiracı bu zat değildir, aynı zaman da bu zatın iftiralarını yayınlayan TVNet’in sorumlularıdır. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu alçakça olayı gerçekleştiren kişilerin hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sağlamak amacıyla hem bu kişi hakkında hem de iftiralarını yayınlayan TVNet sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96