ADD’den Afrin operasyonuna destek!

Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi, yaptığı açıklamayla, Afrin harekatının Türk ordusu lehine başarıyla sonuçlanmasını diledi.

ADD’den Afrin operasyonuna destek!
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yatağan Şube Başkanı Turgay Mutlu, devam eden Afrin harekatıyla ilgili olarak basın açıklaması yaptı.

Mutlu, mevcut siyasi iradenin izlediği yanlış politikalar nedeniyle ordunun Suriye’de yeni bir cephe açıldığını ileri sürerek, Türk ordusunun Afrin harekatında gösterdiği başarının kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Türk ordusunun Afrin’de başarı olması ve harekatın mümkün olduğunca az zayiatla sonuçlanmasını dileyen Mutlu, “Ülkemiz çıkarlarına yönelik olarak terörist gruplarla her yerde ve her zaman mücadele edilmesi gerektiği inancındayız. Mevcut siyasi iradenin Suriye politikasındaki yanlışlıkların bir an önce düzeltilerek Esad rejimi ile ülkemiz çıkarlarına yönelik işbirliği içinde olması da bu doğrultuda büyük önem taşımaktadır. Emperyalist politikaların başarılı olmaması için sınırlarımızda konuşlanan teröristlerin ortadan kaldırılması ve Esad rejimi ile işbirliği, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu aşamadaki önceliğidir” dedi.

Afrin harekatının bir kez daha Amerika Birleşik Devletleri’nin gerçek yüzünü ortaya koyduğunun altını çizen Mutlu, “Afrin harekatının başarısından kuşku duymuyoruz ancak dış politikada sürekli yalpalayan mevcut siyasi irade Afrin harekatı için uluslararası platformda doğru adımları atabilmelidir. PKK/YPG gibi terör örgütlerinin ABD tarafından silahlandırılıyor olması BM Sözleşmesi’nin 51. Maddesi kapsamında Afrin harekatını “mecburi” kılmaktadır. Bu mecburiyet halinin oluşmasında AKP’nin yanlışlıkları ve mezhepçi politikalar temelli ihmalleri, göz ardı edilmemelidir. Mevcut siyasi irade, Afrin harekatının uluslararası alandaki meşruiyetini sorgulatmamak için Suriye rejimi ile iletişim kanallarını açık tutmalıdır. Türkiye’nin meşru müdafaa hakkını uluslararası alanda iyi anlatmalıyız. Suriye’nin toprak bütünlüğünü her platformda vurgulamamız büyük önem taşımaktadır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti toplantıya çağırmalıdır. Çünkü BM’ye üye olan ülkemizin terörizm ile mücadelesi söz konusudur. Kahraman ordumuzun başarısı ve gayreti mevcut siyasi iradenin yanlış politikalarına heba edilmemelidir” diye konuştu.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 07:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56