ADD’den “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Yemeği”

Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Yemeği” düzenledi.

ADD’den “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Yemeği”
 Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yatağan Şubesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’nde “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Yemeği” düzenledi.

Etkinliğe, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, ADD Genel Sekreter Yardımcısı Lütfü Kırayoğlu, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

Yemekte konuşan ADD Yatağan Şube Başkanı Turgay Mutlu, cumhuriyetin 94’üncü kutlamaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

ADD olarak Atatürk’ün ışığında hareket ettiklerini kaydeden Mutlu, “Derneğimiz, üyelerin aidatları ve Atatürkçü işadamlarının bağışlarıyla ayakta durmaktadır. Bu bağış ve aidatlar sayesinde ihtiyacı olan öğrencilerimize bursu vermekteyiz. Bu konuda Yatağan Belediyesi’nin de katkıları büyüktür. ADD Yatağan Şubesi Yönetim Kurulu adına Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’a teşekkür ederim. Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin şubemize hediye ettiği ve dağıtımını yaptığımız 300 “Nutuk” için de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından, Yatağanspor Okçuluk Takımı’nın dünya şampiyonu okçusu Emircan Haney ve antrenörü Ejder Sözen’e, trafik kazasında hayatını kaybeden ADD Yatağan Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Necla Göktaş’ın eşi Ateş Göktaş’a, zeytinyağındaki başarılı çalışmalarıyla tanınan Atilla Totoş’a plaket sunuldu.

Etkinlik, Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği’nin halk oyunu gösterisi, Fettah ve Deniz Gürpınar çiftinin tango ve vals gösterisi, Sadettin Özbek tarafından okunan “Atatürk” şiiri dinletisi ve Mehmet Alsan tarafından okunan Nazım Hikmet’in “Kurtuluş Savaşı Destanı”ndan alıntılar okuması ile sona erdi.

Öte yandan etkinlikte, ADD Şube Başkanı Turgay Mutlu tarafından yazılan ve geliri ADD Yatağan Şubesi’ne bağışlanan “Yatağan’da İz Bırakanlar” adlı kitabın satışı gerçekleştirildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 08:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER