ADD’den gövde gösterisi

Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi tarafından GELİ Tesislerinde düzenlenen etkinlik adeta gövde gösterisine dönüştü. Gecede konuşan CHP’nin önceki dönem Milletvekillerinden Dr. Ali Arslan’ın, “Böyle bir başbakana yazıklar olsun, ben ona istifa etsin dediğimde bazıları etmesin demişti, hatta bırakın istifayı Tayyip Erdoğan gibi bir başbakanın intihar etmesi lazım intihar” sözleri geceye damgasını vurdu.

ADD’den gövde gösterisi
 Yaklaşık iki ay önce göreve gelen Mahmut Ayık başkanlığındaki Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetimi düzenledikleri etkinlikte üyeleriyle bir araya geldi. Reyhanlı’da yaşanan ve birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör olayını protesto ederek siyah kurdele takan ADD üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, CHP eski Milletvekillerinden Dr. Ali Arslan, Muğla Barosu Temsilcisi Av. Halil Arslan, ADD Genel Yönetim kurulu Üyesi ve Muğla Bölge Sorumlusu Gazetemiz Köşe Yazarlarından Lütfi Kırayoğlu, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, CHP İl Genel Meclis Üyesi Eyüp Katırcı, ADD Muğla Şube Başkanı Burak Erbay, ADD Kurucu Başkanı Nahit Selçuk, Siyasi partilerin il ve ilçe başkanları ile, Maden-iş, Tes-iş, Eğitim-Sen, Türk Eğitim-sen, Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası, Genç İşadamları Derneği ve Ticaret Odası Temsilcileri katılırken CHP Muğla Milletvekilleri Tolga Çandar ve Ömer Süha Aldan birer mesaj gönderdi.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan ve çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadıklarını açıklayarak konuşmasına başlayan ADD Başkanı Mahmut Ayık, “bütün bu şiddet olaylarının arkasında emperyalist güçlerin bulunduğunu biliyoruz. Emperyalist güçlerin Afganistan, Irak, Mısır, Libya ve Suriye’den sonra şimdi hedeflerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün yoktan var ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti vardır” diyerek eleştirilerde bulundu.

ADD Genel Yönetim Kurulu Üyesi Kırayoğlu ise yaptığı konuşmada, “AKP İktidarına karşı her fırsatta bir araya geleceğiz. Bu Reyhanlı olaylarını da onlar çıkardılar. Burada bunları da konuşacağız. Yatağan bu konularda daima en önde yer alıyor. Özelleştirmeye karşı yapılan eylem son yılların en büyük protestolarından, bu eylemler Türkiye’ye örnek oluyor. Özelleştirmeye, taşeronlaşmaya karşı yapılacak olan her türlü eylemde sendikalarımızın yanındayız” dedi.

Gecede son olarak söz alan CHP önceki dönem Milletvekillerinden Ali Arslan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ağır bir dille eleştirerek, “böyle bir başbakanın istifa değil intihar etmesi lazım” diyerek adeta topa tuttu. Arslan, “Reyhanlı’da hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımıza tanrıdan rahmet diliyorum. Bütün Türk ulusuna sabırlar diliyorum. Sabretmek kolay değil ama sabretmeden de acı insanın içinde giderek büyüyor. Büyüsün, öfke olsun, daha iyi belki de… Sevgili dostlar çok karanlık günlerden geçiyoruz, geçiyoruz derken acaba geçecek miyiz onu da bilmiyoruz? Karanlığa saplanıp kalmakta var. Hepimizin içinde o korku var. Bakın sizi bir illüzyonist gibi bir şeye davet ediyorum. Gözlerinizi kapatıp ve düşünün başbakan olduğunuzu düşünün. İçinizden ya benden başbakan olmaz diyenler olabilir.  Ama bakın başbakanlığı kimler yapıyor, karşılaştırınca, sizden başbakanın karesi bile olur, o başbakan eğer, Tayyip Erdoğan Başbakansa eğer siz elli defa başbakan olursunuz.  Hepinizi düşünmeye davet ediyorum; başbakansınız, dünyanın en güzel coğrafyalarındasınız misal Seyşeller’desiniz, maalesef Türkiye’nin bir ilçesinde bir bomba patlıyor siz başbakanken, elliden fazla yurttaşınız hayatını kaybediyor, yüzlerce yaralı var, ne yaparsınız? Tatili yarıda keser, Reyhanlı’ya koşarsınız değil mi? Bir başbakan, Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanına yakışan bu değil midir? Bırak Türkiye cumhuriyetinin Patagonya cumhuriyetinin başbakanına yakışan budur. Dünyanın bütün başbakanları bunu yapıyor. Kendi ülkesinde bir felaket varsa eğer her şeyi bırakıp ülkesine geri dönüyor. Sizde başbakan olsanız aynısını yapardınız. Tayyip Erdoğan neredeydi? Yurtdışında değildi, Ankara’daydı. Daha iki hafta önce AKP’li bir arkadaşımla sohbet ediyorum. O bana Tayyip Erdoğan’ı anlatmaya çalışıyor. Bak dedim bu adam Atatürk düşmanı, anıtkabre çıkmayı bile kendine yediremiyor. Ne zaman Anıtkabir’e çıkma zamanı gelse, bir hastalık, bir toplantı bir şeyler ayarlıyor Türkiye’den kaçıyor. Yok, abi öyle şey dedi. 19 Mayıs’a 2 hafta var göreceğiz, 19 Mayıs’ta Tayyip Erdoğan Anıtkabir’e Atatürk’e gitmemek için Atatürk’ten korktuğu için Türkiye’den kaçacak dedim. Kaçtı mı, kaçtı gitti. Böyle bir başbakana yazıklar olsun, ben ona istifa etsin dediğimde bazıları etmesin demişti, hatta bırakın istifayı Tayyip Erdoğan gibi bir başbakanın intihar etmesi lazım. Hemen intihar etmesi lazım... Eğer ülkesinde kendi dış politikası nedeni ile yıllardan beri yürüttüğü dış politikası nedeni ile bop eş başkanlığı nedeni ile kendi yurttaşları bomba ile can veriyorsa anında intihar etmesi lazımdır. İntihar etmesin insanların hayatı ile bir şeyimiz yok, istifa etmesi lazım… Tayyip Erdoğan istifa etmiyorsa bu insanlar, Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyen insanlar ilk seçimlerde onu o koltuktan indirmek zorundadır. Ve indireceğiz Tayyip Erdoğan’ı, bu bizim boynumuzun borcu yapmak zorundayız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Gecede GEİL Tesisleri çalışanlarına ve Sosyal Tesisler Şefi Erol Kılıç’a özel teşekkür edilirken, geceye katılanlar ellerinde bayraklarla onun yıl marşını ayakta ve hep bir ağızdan söylediler.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER