“Adliye kapanacak iddiası dedikodu”

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa beraberinde AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gazetemizi ziyaret ederek bir takım açıklamalarda bulundu. Yatağan Adliyesinin kapatılacağı yönündeki iddiaları yalanlayan Boğa, “bunlar tamamen dedikodudan ibaret” değerlendirmesinde bulundu.

“Adliye kapanacak iddiası dedikodu”
 Geçtiğimiz Cuma günü ilçemize gelen ve gazetemizi ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, partilerinin yerel seçim sürecinde aday belirleme yöntemi ile ilgili sorulan soruya, “Bizim için esas olan, bölgesine ve ülkesine hizmet etme sevdası olan arkadaşları-mızın bu göreve talip olmalarıdır, biz halka hizmet etmeyi kendine görev edinen arkadaşlarımızın bu görevlere aday olmasını arzuluyoruz” diye cevapladı.

Yatağan’da uzun süredir yıkık vaziyette bırakıldığı için Yava Köyü ve çevresini olumsuz yönde etkileyen Gayırlı Köprüsü’nün tescil işlemlerinin tamamlandığını ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 2014 yılı içerisinde programa alınıp ihalesinin yapılacağını açıklayan Boğa, Milas-Yatağan ve Milas-Söke arası duble yol yapım çalışmalarının bu yıl tamamlanacağını açıkladı.

Yatağan Adliyesi’nin kapanacağı yönündeki iddiaları yalanlayan Boğa, “böyle bir uygulamanın yapılacağını sanmıyorum. Kaldı ki geçtiğimiz haftalarda Sayın Adalet bakanımızla Yatağan Adliye binası yapımı için görüş alış verişinde bulunduğumuzda, böyle bir konu olmuş olsaydı, yeni bina yapımı konusunu görüşmezdik bile, bunlar sanıyorum tamamen dedikodudan ibaret” diye konuştu.

Yatağan tek gazete olmasına karşın Demeç Gazetesi’nin ilkeli ve tarafsız yayıncılık yaparak kamuoyunu doğru bilgilendirmeye çalıştığını dikkatle takip ettiklerini belirten Milletvekili Ali Boğa, daha sonra Ankara’ya gitmek üzere ilçemizden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2013, 21:26
YORUM EKLE