Afat: “10 yıldır yan gelip yatmadım”

30 Mart Mahalli İdareler Seçimi ile birlikte kapanarak Yatağan ilçesinin bir mahallesi haline gelecek olan Turgut’ta da muhtar adayları adaylıklarını açıklamaya başladı.

Afat: “10 yıldır yan gelip yatmadım”
 Büyükşehir Belediyesi Yasası ile birlikte kapanacak olan belde ve köyler ilçe merkezine bağlı bir mahalle olacak. Bu kapsamda Yatağan’a bağlı Turgut Beldesi, belde olmaktan çıkarak Yatağan’ın bir mahallesi olacak.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimi kapsamında mahalle muhtar adayları bir bir adaylıklarını açıklarken Turgut Mahallesi için de Arif Ali Afat da muhtar adaylığını açıkladı.

2004 yılından beri Turgut Beldesi Müezzinler Mahallesi Muhtarı olarak görev yapan Afat, “Bugüne kadar mahallemize ve beldemize birçok hizmet kazandırma noktasında öncülük eden biri olarak daha yapacak çok var diyerek adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Afat, yaptığı açıklamada; “2005 yılında kapatılması gündeme gelen beldemizdeki 162 Sayılı Tarım Kredi Kooperatifi’nin kapatılmasını, 17 çevre köy muhtarıyla birlikte Kooperatif Genel Müdürlüğü ve Başbakanlığa gönderdiğimiz yazılar ile durdurduk. Beldemizde imara açılan Okçu Yolu, Çanlı Yolu, Hamamyanı Taşlı Yol, Ova Yolu ve en son olarak da Ormancı’ya ait Çayırın Altı rampa yolunun yapımını sağladık. Beldemizden kaldırılacak olan PTT Şubesi’nin kaldırılmasını engelledik. Halkımızın rahatı için gerek Denizli Bölge Müdürlüğü ile gerekse Genel Müdürlük ile yaptığımız yazışmalar ile Turgut’a Ziraat Bankası ATM’si kurdurduk. 10 yıldır yan gelip yatmadım. Belde halkımıza her türlü kırtasiye malzemesi temin ettim. Seçimi kazanmam durumunda halkımızın beni rahat sabit yerde bulmaları için açacak olduğum Muhtarlık bürosuyla halkımıza hizmet edeceğim. Halkımıza en iyi hizmeti vermeyi taahhüt ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2014, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir açıkgöz
kadir açıkgöz - 6 yıl Önce

siz orada bahçeliyi aday yapsaydınız. yılların belediye başkanı. meclise kapağı atmak istedi o da olmadı. haşmet bey yer vermedi.

SIRADAKİ HABER