Ağrılı çocuklar 3 gün Yatağan’da konakladı

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı’dan gelen öğrenciler, Yatağan ilçesinde konakladı. Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden ve Enerji sosyal tesislerindeki misafirhanelerde misafir edildi.

Ağrılı çocuklar 3 gün Yatağan’da konakladı
İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı’dan gelen 50 öğrenci ve 2 görevli öğretmen, Muğla’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezmek için geldiği Muğla’da, Yatağan ilçesindeki Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden ve Enerji sosyal tesisleri misafirhanelerinde misafir edildi.

Burada misafir edilen öğrencilerle düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kamuran Adalı ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin eşlik etti.

Düzenlenen kahvaltıda öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Çiçek, projenin öğrenciler tarafından kabul görmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde, İçişleri Bakanlığı tarafından ülkemizin doğusuyla batısı arasındaki var olan kardeşlik bağlarının artırılması, Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşayan çocukların daha önce hiç gitmedikleri şehirlerdeki tarihi ve kültürel yerleri görüp tanıması, barış, kardeşlik ve huzura katkı sağlanması amacıyla yürütülen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Ağrı’dan gelen öğrencileri ağırlamaktan dolayı gururlu olduklarını belirtti.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47