Ağrılı öğrenciler, “Ege’nin Kırkpınarı”nda üçlü çektirdi

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Ağrı'dan Muğla'nın Kavaklıdere ilçesine gelen 50 öğrenci, kahvaltı etkinliğine katılan protokol üyelerine “üçlü” çektirdi.

Ağrılı öğrenciler, “Ege’nin Kırkpınarı”nda üçlü çektirdi
Proje çerçevesinde Ağrı’nın Patnos ilçesinden gelen 50 öğrenci, “Ege’nin Kırkpınarı” olarak anılan güreşlerin yapıldığı Menteşe Mahallesi’ndeki Beşpınarı Yaylası’nda kahvaltı yaptı. Öğrenciler, daha sonra güreş alanının altında bulunan Yerküpe Mağarası’nı gezdi.

Etkinliğe, Muğla Valisi Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Kavaklıdere Kaymakam Vekili Hayrettin Çiçek, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci de katıldı.

Kahvaltının ardından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Ağrılı öğrenciler, hatıra fotoğrafı çektirmek için protokol üyeleriyle bir araya geldikleri sırada, Beşiktaş Jimnastik Kulübü taraftarlarının ünlü “üçlü” çektirme sloganını kendilerine uyarlayarak protokol üyelerine üçlü çektirdi. Vali Civelek ve beraberindekilerin öğrencilere eşlik etmesi, renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Etkinliğin ardından muhabirimize açıklama yapan Vali Civelek,  projenin amacının birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek olduğunu söyledi.

Civelek, proje kapsamında bugüne kadar Ağrı, Bingöl ve Muş illerinden Muğla’ya 2 bin 100 öğrencinin geldiğini belirterek, “Proje gereğince, birliğimiz, beraberliğimiz, dostluğumuz ve kardeşliğimizin pekişeceği bu gezi programında gençlerimizi mutlu görmekten de ayrıca büyük memnuniyet duyuyoruz. Gönülden gönüle sevgi köprülerinin oluşturulduğu bu projenin başarıyla devamını temenni ediyorum” dedi.

Öğrenciler, programın ardından Menteşe ilçesindeki tarihi ve turistik yerleri gezmek için Kavaklıdere’den ayrıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47