AK PARTİ 10 YAÅžINDA

AK PARTİ 10 YAÅžINDA

AK PARTİ 10 YAÅžINDA

AK Parti'nin kuruluşunun 10. yılı dolayısıyla, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toksöz bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada; “Milli iradenin beklentilerine göre şekillenen AK Partimiz, 14 Ağustos 2001 tarihinde, bir umut olarak 'Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' diyerek siyaset sahnesindeki yerini aldı.

AK Parti, başlangıç ideallerinden asla sapmadan ve taviz vermeden bugünlere ulaşmıştır. Partimiz Türk siyasetine, yalnızca yeni bir parti olarak katılmadı; siyasi ahlak, erdem ve parti içi demokrasi anlayışıyla Türk siyasi hayatına yüksek değerler kattı.

Türk siyasetine ve Türkiye'ye kazandırdıklarımızın temelinde neler yattığını görmek için, AK Parti'nin ilkelerini ve hedeflerini iyi anlamak gerekir. Milletin sandığa yansıyan iradesiyle, 9 yılı aşkın bir süredir, ilkelerinden ve hedeflerinden taviz vermeden iktidar görevini yürüten AK Parti, milletimizin de bildiği üzere tarihi başarılara imza atmıştır. Partimiz, ilkeli ve dürüst politika anlayışı ile toplumsal mutabakata verdiği önemle, 3 dönemdir halkımızın teveccühüne mazhar olmuştur.

3 genel seçimin galibi olan partimiz, kurulduğundan bugüne kendini millete adamış, “AK” kadrolarıyla ülkemizde hayal edemeyeceğimiz yeniliklere ve reformlara imzalar atmış, atmaya da devam edecektir. Gücünü milletten alan partimizin iktidar olduğu sürece, milletimize hizmet edeceği ve gençlerimizin geleceğini inşa etmeye devam edeceği aşikârdır.

Biz bütün hizmetleri milletimizle birlikte milletimiz için gerçekleştiriyoruz. Ak Partimizin 10. Kuruluş yılını kutlarken, daha nice yıllara mutlu ve müreffeh bir şekilde ulaşmayı temenni ediyorum” deniliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68