AK Parti, adayını STK’ya soracak!

AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, ülke genelinde olduğu gibi Muğla’da da 23 Mart Pazartesi günü, sendika, dernek, vakıf ve meslek kuruluşlarının yönetim kurulu üyelerine dönük bir temayül yoklaması yapılacağını söyledi.

AK Parti, adayını STK’ya soracak!
 AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, yaptığı açıklamada, sendika, dernek, vakıf ve meslek kuruluşlarının yönetim kurulu üyelerine dönük bir temayül yoklamasının 23 Mart Pazartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi C Salonu’nda yapılacağını bildirdi.

“Demokratik temayülde, STK’ların kimi milletvekili görmek istedikleri yönünde oylarını özgürce kullanacağı bir uygulama yapılacak“ diyen Tekin, böylelikle AK Parti milletvekili aday belirleme sürecindeki farkını da ortaya koyacağını söyledi. Tekin, demokratik temayülün ayrıntıları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Dernek, vakıf, sendika, meslek kuruluşlarının yönetim kurulu asıl üyeleri temayüle çağrılacak. İsim listeleri valilik dernekler masasından alınacak. Demokratik temayül için pazartesi günü sandık kurulacak. Oy verme işlemi 09.00 ile 17.00 arasında yapılacak. Oylar mühürlenip, teşkilat temayülü gibi genel merkeze teslim edilecek. Sonuçlar açıklanmayacak. STK’lar temayülde AK Parti milletvekili aday adayları ile sınırlı kalmayarak isterlerse arzu ettiği isimlere de oy kullanabilecek. Oy pusulasında kesinlikle oy sahibi ismi sorulmayacak, aday olması istenen en fazla 6 ismin yazılması istenecek.”

Tekin, STK’lara çağrıda bulunarak tercihlerinin ciddiye alınacağı, milletvekili adaylarının belirlenmesinde önemli bir kriter olacak bu uygulamaya sahip çıkacaklarına inandığını belirterek “Böylelikle AK Parti Muğla’da sadece kendi parti dinamiklerinin değil STK’ların da tercihlerini öğrenerek kendine bir yol haritası belirleyecek ve milletvekili adaylarını geniş bir taban mutabakatı ile seçmiş olacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68