AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI

30 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi AK Parti Muğla Büyükşehir ve İlçe belediye başkan adaylarının tamamı kamuoyuna tanıtıldı.

AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI
 AK Parti, Muğla’da Büyükşehir ve 13 ilçe Belediye Başkan adayının tanıtımını gerçekleştirdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi salonunda yapılan aday tanıtımına 13 ilçeden partililer katıldı. Salonun tamamen dolduğu ve birçok partilinin ayakta kaldığı aday tanıtım toplantısına AK Parti Muğla Milletvekilleri Yüksel Özden ve Ali Boğa, İl Başkanı Nihat Öztürk, ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları katıldı.

“MUĞLA DEĞİŞİME DAYANAMAZ”

Toplantıda bir konuşma yapan, Harmandar, çalıştığı her kurumda birlik ve beraberliğin simgesi olduğunu ifade ederek, “Geçmişim geleceğimin teminatıdır. Çalıştığım her yerde, her kurumda birlik, beraberliğin ve kardeşliğin simgesi oldum. Rektörlüğüm boyunca demokratik haklarım teminatı oldum. AK Parti Türkiye’de, birliğin, beraberliğin, dostluğun ve kardeşliğin çimentosudur. Bugünkü coşku ve kalabalıkta gösteriyor ki Muğla artık değişime dayanamaz. Muğla artık değişime hazırdır. Halkımız artık hizmet istiyor. Muğla’nın kaybettiği yılları geri kazanmamız gerekiyor. Az zamanda çok iş yaparak her konuda kalkınmış Muğla’yı arzu ediyoruz. Edirne’de Hakkâri’ye, Muğla’dan Artvin’e biz birlikte Türkiye’yiz. Seydikemer ’den Kavaklıdere’ye, Bodrum’dan Fethiye’ye biz birlikte Muğla’yız” dedi.

“TÜRKİYE ŞAHLANIŞ NOKTASINA GELDİ”

AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, “200 yıllık tarihimiz içerisinde bu ülke ilk defa böylesine güçlü bir şahlanış noktasına geldi. Kendi meselelerimizle boğuşmaktan, hep savunma pozisyonunda kalmaktan, tarihi, siyasi ve ekonomik sorunlarımızı çözme derdine düşmekten önümüzü hiç göremedik” dedi.

"MUĞLA'YA HİZMET ETMEKTE KARARLIYIZ"

Muğla'da dar kalıplar içerisinde bugüne kadar her işi zorlaştıran, proje üretemeyen, her şeye mazeret üreten bir yönetim olduğunu savunan Ali Boğa, artık sorunların çözümü için her şeyin çok kolay olduğu bir yönetimi Muğla'da hizmete getireceklerini ifade ederek “Yolsuzlukların üstüne gidip, kara delikleri kapattığınız zaman yeterli kaynak var" diyen Boğa, konuşmasını şöyle sürdürdü: “11 yılda Türkiye için önemli yatırımlar yapıldı. Bu, bir inanç, kendine güven hareketidir. 11 yıllık serüven, Anadolu'nun ayak sesleri, birilerini rahatsız eden zafer yürüyüşüdür. Muğla'yı bu yürüyüş rahatsız etti. Artık Muğla'da da bu muhalefeti denize dökmenin zamanıdır. 40 yıldır Muğla'yı yöneten bir zihniyet var. 'Asla değişmeyeceğim' diye yemin etmiş, yeni Muğla'yı anlayamamış. Biz bugün yeni Muğla'nın, geleceğin Muğla'sının mimarlarını tanıtmak için toplandık. Bugün yeni Muğla'nın geleceğini, talihini, bahtını, şehirciliğini açmanın başlangıcıdır. Muğla'ya hizmet getiremeyenlerin bundan sonra da hizmet etme hakkı yoktur” dedi.

AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk ise Ak Parti'de siyaset yapmanın, aday adayı olmanın, aday olmanın kolay bir iş olmadığını belirterek, Muğla'ya hizmet etmek üzere büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları ile yola çıktıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından adaylar sıraya göre kürsüye ilçe başkanları ile birlikte davet edildi.

AK PARTİ’NİN MUĞLA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Muğla Büyükşehir: Prof. Dr. Mansur Harmandar,

Bodrum: Ali Server Yazgan,

Dalaman: Dr. Beyhan Korkut,

Datça: Günay Cennet,

Fethiye: Muhsin Eryılmaz,

Kavaklıdere: Mehmet Demir,

Köyceğiz: Kemal Ceylan,

Marmaris: Ali Doğan Tugay,

Menteşe: Dr. Mestan Yayman,

Milas: Rüştü Yiğitkaya,

Ortaca: Çetin Uslu,

Seydikemer: Yakup Otgöz,

Ula: Nadi Şenkal,

Yatağan: Mustafa Toksöz

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER