AK Parti kadın kollarından yerli malı kermesi

AK Parti Yatağan Kadın Kolları tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli malları sergileyerek, kadınların ekonomiye destek vermeleri için kermes düzenledi.

AK Parti kadın kollarından yerli malı kermesi

AK Parti Kadın Kolları Ekonomi İşleri Başkanlığı’nın Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlediği “Ak kadınlar yerli üretir, milli tüketir, ekonomiye destek verir” etkinliği kapsamında, Yatağan ilçesinde kermes açıldı.

Cumartesi Pazarı’nda düzenlenen kermesin açılışına Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Fatma Küçük, partililer, girişimci kadınlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta açıklamalarda bulunan Kadın Kolları İl Başkanı Toksöz, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla 81 ilde eş zamanlı etkinlik düzenlendiğini ifade etti.

Yatağan’da kadınlara stant açarak, ekonomiye destek vermelerini sağladıklarını kaydeden Toksöz, “Bizler, ‘Ak kadınlar yerli üretir, milli tüketir, ekonomiye destek verir’ düsturundan hareket ederek böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. Üreten, büyüyen, milli değerleriyle yarınlarda daha emin adımlarla yürüyen bir Türkiye yolunda Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nın toplumdaki farkındalığın artmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.

Etkinliğe katılanlar, kadınlara hayırlı kazançlar dileyerek, düzenlenen kermesi gezdiler.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56