AK Parti Yatağan’ın 400 delegesi belli oldu

AK Parti Yatağan İlçe Teşkilatı, ilçe delege seçimleri için sandık başına gitti. İlçe Başkanı Osman Koç, “Bizi seçecek delegenin değil, AK Parti’yi temsil edecek delegenin seçimini yaptık” dedi.

AK Parti Yatağan’ın 400 delegesi belli oldu
 Yatağan AK Parti’de delege seçimleri 18-19 Ekim tarihleri arasında yapıldı. İki gün boyunca devam eden seçimlerde, 2 bin 138 parti üyesi, 400 delege için sandık başına gitti.

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı Delege Seçimleri, 18 Ekim tarihinde Yatağan’a bağlı 44 mahallede gerçekleştirildi. Bin 180 parti üyesinin kullandığı oylar neticesinde 278 delege seçildi. Seçimlerin ikinci gününde ise ilçe merkezine bağlı 6 mahallenin delege seçimleri, ilçe binasında gerçekleştirildi. 958 üyenin oy kullandığı seçimde, 122 delege seçildi.

Partililerin büyük ilgi gösterdiği delege seçimleri ile ilgili açıklama yapan AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Osman Koç, “Türkiye genelinde olduğu gibi Yatağan’da da delege seçimleri sakin, birlik ve beraberlik içinde yapıldı. Partimizi yeni katılımların da olduğu bu süreçte hedefimiz 7 Haziran’da yapılacak seçimlerden başarı ile çıkmak” dedi.

İl kongresine Başbakan Davutoğlu da katılacak

Koç, 15 Eylül’de başlayan kongre süreci kapsamında Muğla’nın 13 ilçesinde delege seçimleri yapıldığını belirterek, “Teşkilatlarımız bir bayram havasında delege seçimlerini gerçekleştirdi. Her ilçemizde 400 delege seçilecek. 13 ilçemizde toplam 5 bin 200 delege seçilecek. Bütün teşkilatlarımızda kavgasız, problemsiz ve bayram havasında bir demokrasi şöleni yaşadık. Yatağan’da da örnek bir delege seçimi yaşadık. Uzlaşma kültürünün delege seçimlerine yansıdığını görmek bizi mutlu etti. 7-8 Kasım tarihlerinde ilçe kongrelerimiz başlayacak. Ocak ayının sonunda da il kongremiz yapılacak. İl Kongremize Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu da katılacak. Aydın veya Denizli kongreleri ile birlikte Muğla’da yapılacak il kongremize Sayın Başbakanımızın katılımı kesinleşti. İl ve ilçe kongrelerimiz bana göre 7 Haziran seçimlerinin de anahtarı pozisyonunda” dedi.

İlçe kongresi 14 Aralık Pazar günü

AK Parti Muğla’da ilk ilçe kongresinin yapılacağı tarih de belirlendi. Genel Merkez tarafından İl Başkanına delege seçimleri esnasında telefon ile bildirilen seçim takvimine göre AK Parti Muğla’da ilk ilçe kongresini 8 Kasım tarihinde Menteşe ilçesi ile başlayacak. Yatağan ilçe kongresinin ise 14 Aralık Pazar günü yapılacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 09:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
DOST
DOST - 7 yıl Önce

helal olsun si̇ze

SIRADAKİ HABER

banner68