AK Parti’den aday adayı olmak için son gün 20 Şubat

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında, AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin en son 20 Şubat 2015 tarihine kadar partiye başvuruda bulunması gerektiği açıklandı.

AK Parti’den aday adayı olmak için son gün 20 Şubat
 AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı’nda yapılan basın açıklamasını, Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Bostan yaparken, aday adaylık süreci hakkında bilgiler verildi.
Bostan tarafından, Muğla İl Başkanlığı ile eş zamanlı yapılan açıklamada, 2015 yılı milletvekili seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin, 11-20 Şubat tarihleri arasında başvuruda bulunmaları gerektiğini söyledi.
Aday adayı olmak isteyen kamu personellerinin en geç Salı(bugün) günü mesai 17.00’a kadar istifa etmeleri gerektiğinin altını çizen Bostan, aday olmak isteyen erkek adayların 5 bin lira, kadın adayların ise 2 bin lira başvuru aidatı ödeyeceğini kaydetti. Bostan, engel oranı %40 ve üzerinde olan engellilerden, başvuru aidatı alınmayacağını belirtti.
Bostan, başvuru sırasında bulunması gereken belgeleri ise şöyle sıraladı:
Adli sicil belgesi (Milletvekili adaylığı için olduğu belirtilecek), diploma sureti,  nüfus cüzdanı sureti (TC kimlik numarasının gösterir), askerlik durum belgesi, banka dekontu (Başvuru aidatının yatırıldığına dair), 2 adet vesikalık fotoğraf ve adaylık için istifası zorunlu olan kimselerin, ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopisi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68