AK Parti’den aşure ikramı

AK Parti Yatağan Başkanlığı, muharrem ayı dolayısıyla parti binası önünde aşure ikramında bulundu.

AK Parti’den aşure ikramı
 AK Parti Yatağan Başkanlığı tarafından muharrem ayı nedeniyle cami avlusunda hazırlanan aşure, konuklara ve vatandaşlara ikram edildi.

Etkinliğe, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Emre, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, partililer ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, aşure etkinliğinde yaptığı açıklamada, “Muharrem ayı dolayısıyla halkımıza aşure ikramında bulunduk. Tüm İslam aleminin muharrem ayını tebrik ediyoruz. Bu ay, Allah’ın rahmetine erişmek için önemli bir fırsattır. Aşure gününün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Dağıttığımız aşureyi Rabbim kabul etsin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” diye konuştu.

İlçe Müftüsü Abdullah Kılıç tarafından okunan duanın ardından aşure kazanının kapağı, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ve İlçe Başkanı Ali Tekin tarafından açılarak vatandaşlara  ikram edildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER