AK Parti’den futbol sahası dolusu vatandaşa iftar

AK Parti Yatağan Başkanlığı, ramazan ayı nedeniyle iftar düzenledi. Futbol sahasında düzenlenen iftara beklenenden çok fazla katılım olunca, vatandaşlar çimlerin üzerinde piknik yapar gibi iftarını yaptılar.

AK Parti’den futbol sahası dolusu vatandaşa iftar
 AK Parti Yatağan Başkanlığı, ramazan ayı nedeniyle Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’ndeki futbol sahasında iftar düzenledi.

İftara, AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti MKYK Üyesi Bülent Karakuş, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, MHP İlçe Başkanı Yüksel Kocabıyık, milletvekili adayları Yelda Erol Gökcan, Hüseyin Zafer Alkaya, Eylem Tan, partililer ve vatandaşlar katıldı.

İftara beklenenden çok fazla katılım olunca izdiham yaşandı. AK Parti’nin düzenlediği iftar programa erken saatlerde gelen vatandaşlar yer bulurken, iftara yakın gelenler oturacak yer bulamayınca iftarlarını piknik yapar gibi çimlerin üzerinde yaptı.

“Birikimlerimizi heba ettiler”

İftarından ardından konuşan AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, dört dönemdir kendisine destek olarak Muğla’ya hizmet etme onuru yaşattıkları için Yatağanlılara teşekkür etti.

Özyer, AK Parti’nin hizmet üzerine kurulu bir siyasi parti olduğunun altını çizerek, “Bizim amacımız, hizmet ederek ülke insanımızı daha iyi şartlarda ve imkanlarda yaşamasına olanak sağlamaktır. Sağlıkta, ulaşımda, eğitimde ve her alanda dünyanın en büyük projelerini hayata geçirdik ve ülke ekonomimizi büyüttük. AK Parti hükümeti döneminde Türkiye ekonomisi 3,5 kat büyüdü. Geçmiş yıllarda hep darbeler ve ekonomik krizlerle karşılaştık, birikimlerimizi heba ettiler. Ama AK Parti iktidarında savunmadan eğitime, ulaşımdan altyapıya birçok proje hayata geçirildi. Bugün Muğla’ya baktığımızda, TOKİ konutlarında, sağlıkta, gölet ve barajlarda, ulaşımda ve eğitimde tarihinde yapılmayan yatırımların yapıldığını görüyoruz. Ben bu nedenle cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza ve bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Yatağan’ın mahalleleri Kavaklıdere’ye bağlanmak için dilekçe vermesin”

Vatandaşların AK Parti Yatağan Başkanlığı’nın düzenlediği iftara yoğun ilgi göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, “Hep birlikte iftarımızı yaptık. Sonra da bayramımız olacak. Ama asıl bayram Allah’ın izniyle 24 Haziran akşamı olacak. Bütün Türkiye bayram yaparken biz de Muğlalılar olarak, inşallah bu bayrama katkı veren teşkilatın mensupları oluruz. Yatağan’dan öyle bir sonuç çıkartalım ki, Yatağan’dan hiçbir mahalle, komşu Kavaklıdere’ye bağlanmak için dilekçe vermesin. Yerel seçimleri alabilecek şekilde irademizi ortaya koyalım. İnşallah bu irademiz birilerinin ayaklarını titretir ve doğru dürüst belediye başkanlığı yapmak için gösterir de mahallelerimiz başka bir ilçeye transfer olmak için dilekçe vermezler” dedi.

“Artık prosedürler ve engeller ortadan kalkacak”

AK Parti MKYK Üyesi Bülent Karakuş, AK Partililerle bir arada iftar yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “24 Haziran seçimleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli seçimleridir. Çünkü artık cumhurbaşkanlığı sistemine geçiyoruz. Cumhurbaşkanlığı sisteminde artık prosedürler ve engeller ortadan kalkacak. Ülkemiz kararlarını daha çabuk verip kalkınmamızla çağ atlayan bir döneme giriyoruz. Bu dönemde hem güçlü bir hükümet hem de güçlü bir meclis olmalıdır. Çünkü bizim 2023,2053 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu hedeflere ulaşmak için güçlü hükümet ve meclise ihtiyacımız var” diye konuştu.

Yatağan için yaptıklarını sıraladı

Yatağan’a o kadar çok hizmet ettiklerini ve bu nedenle yaptıkları hizmetleri unutur hale geldiklerini kaydeden AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ise, şöyle konuştu:

“Sosyal Güvenlik Kurumu binasını yeniledik. SGK artık kendi yerinde, lüks ve modern bir ortamda hizmet veriyor. Yatağan’ın sembolü haline gelerek Yatağan Belediyesi’nin ambleminde yer alan ve uzun bir süredir yıkık vaziyette duran Demir Köprü, girişimlerimiz sayesinde aslına uygun bir şekilde yapıldı. Muğla’da ilk defa Yatağan’da yapımına başlanan 100 yataklı 5 yıldızlı bir otel konforunda öğrenci yurdu kazandırdık. Yaylaköy Mahallemize gölet yapılması için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Kadıköy Mahallemizdeki göletin inşaatı zaten başladı. Yatağan-Milas karayolundaki 5,2 kilometrelik tamamlanamayan yol sorununu da çözüme kavuşturduk. Bu yolun yapılması için milletvekillerimiz ve il başkanımız gerekli ilgi ve alakayı gösterdiler, bu sayede yol yapım çalışmasında sona gelindi. Bu çalışmanın ardından 38 kilometrelik yolun tamamı sıcak asfaltla kaplanacak. İlçemizin girişine devasa bir bina yaptık. Yatağan Sağlık Meslek Lisesi olarak hizmet verecek bu bina, modern ve ihtiyaçların tamamını karşılayacak şekilde hazırlandı. O da önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında öğrenci kabul etmeye başlayacak.”

“Kavaklıdere’ye mahalle göndermeyeceğiz”

Tekin, amaçlarının Yatağan’ı daha güzel bir şehir haline getirmek olduğunu vurgulayarak, “Biz bunları yaparken bugünkü ve geçmiş dönem milletvekilleri, il başkanlarının gayretleri sayesinde yaptık. Ayrıca benden önce görev yapan ilçe başkanlarımızı da es geçemem. Öyle güzel tohumlar atmışlar ki bizler o toprakları çapaladık ve suladık. O tohumlardan da bu fidanları çıkardık. Hep birlikte iyi bir Yatağan için uğraşıyoruz. Biz bunları genel bütçeden alabildiğimiz kadarıyla gerçekleştirmeye çalışıyoruz ama yetmez. Biz yerel seçimleri kazanarak, Yatağan’ın mahallelerinin Kavaklıdere’ye bağlanmak istemelerinin önüne geçeceğiz. AK Parti Kavaklıdere Belediye Başkanımız da aramızda, kendisi o kadar iyi çalışıyor ki bizim mahallelerimiz onlara bağlanmak istiyor. Kusura bakma başkanım, seçimlerde Yatağan Belediyesi’ni kazanacağız ve onları hiçbir yere göndermeyeceğiz” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68