AK PARTİ'DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı Dayanışma Yemeğine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sekmen katıldı. GELİ Sosyal Tesisleri’nde yaklaşık 3 Bin kişinin katılımı ile gerçekleşen etkinlik AK Partinin adeta gövde gösterisine dönüşürken, salonda asılı “Belediyecilik Bizim İşimiz” pankartı dikkat çekti. Gecede AK Partiye yaklaşık 50 yeni üye katıldı.

AK PARTİ'DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
 Geçtiğimiz Salı akşamı GELİ Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı Dayanışma Yemeğine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Sekmen, AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti'li Muğla İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Şahbaz, Saffet Karabıyık, AK Parti İl ve İlçe Yöneticileri, Belde Belediye Başkanları, STK Temsilcileri ve yaklaşık 3 bin partili katıldı. GELİ tesislerinin tüm salonları tam kapasite dolarken salona sığmayan partililer için bahçeye ve tesis çevresine takviye olarak bin adet sandalye getirtildi ve 3 farklı noktaya servis açılamayan partililer içir döner tezgahları kuruldu, masalara içecek olarak Başbakan Erdoğan'ın Milli İçki ilan ettiği ayran dağıtıldı.
Yaklaşık olarak 3 bin kişinin katılımı ile gövde gösterisine dönüşen yemekte AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan için yapılan her yatırımda öncülük ettiklerini belirterek; “Köprülü kavşağın yapımı, Yatağan METEM'in yapılması, Kapalı spor salonunun yapımı için spor bakanlığından ödenek aktarılmasında, Atatürk Kültür Evi'ne valilik tarafından % 75 ödeneğinin aktarılması, arıtma tesisinin kredilerinde hep yardımcı olduk. Yapılan Yatağan'a yapılacaktır. Sevgi ve hoşgörü içinde çalışmaya devam ediyoruz. Hepinize hoş geldiniz der, durmak yok yola devam diyorum” şeklinde konuştu.
Mustafa Toksöz'ün konuşması gençlik kolları üyelerinin sloganları ile sık sık kesildi.
Mustafa Toksöz'ün ardından konuşan AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı Dayanışma Yemeği'nde konuşan Soylu, muhalefeti eleştirerek "Siyasi partilerin temel amacı iktidara gelmek ve iktidarda kendi düşüncelerini, kendi amacını oluşturmuş olduğu politikalarla sağlayabilmektir. Ama bunun için dünya gerçeklerini bilmek gereklidir. Batı ülkelerindeki gelişmiş ülkeler ancak 2. Dünya Savaşında ki borç tuzağı içindedirler. Şu anda gelişmiş ülkelerin borçlarının gayri safi milli hasılaya, üretimine ortalamaları yüzde yüze on beştir. Bizim ülkede öyle değil. Yani rekabet edebilmek için buna bir şey üretmek lazım. Bir dönem bende muhalefetlik yaptım. Ama muhalefetlik yaptıysam çözümü de söylüyordum. Mesela Avrupa Birliği Bakanlığı'nı Türkiye'de ilk önerenlerden birisiyim ben. Yapıldı, şimdi kötü mü oldu? Hayır, çok güzel oldu. Bakanımız var, ilişkilerimizi yürütüyor, yönlendiriyor. Muhalefet iyi bir şey önerirse, mesela Türk Ticaret Kanununu hep birlikte çıkardık. Yani bu yapılabilir bir şey, birçok kanun var böyle muhalefetle birlikte çıkan. Muhalefetin tıkandığı yer şurası; muhalefet ideolojik bakıyor. Halen 20. yüzyıl aklıyla, halen devlet egemen bir Türkiye ile bakıyor. Millet ve birey egemen bir Türkiye değil. Milletine güvenmeyen, bu millet yine yanlış yapabilir diyen bir muhalefet. Ya nasıl yanlış yapar? Önünü açtığın zaman 30 milyar dolarlardan! 58 Milyar dolar toplam özel sektör yatırımı yapan bir Türkiye var. Kendi otelini idare eden, kendi iş yerini iyi idare eden, kendi oğlunu okutup profesör yapan, doktor yapan bir Türkiye'den bahsediyoruz. Türkiye artık yükselme dönemine başlamıştır. Türkiye orta alt gelirli ülkeler grubundan bugün orta yüksek gelirli ülkeler grubuna, 2015 yılında da dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer alan yüksek gelirli ülke grubuna geçecektir. Dün önünü göremeyen Türkiye bugün geleceğini planlamaya çalışıyor. 25 bin dolarlık kişi başına gelir seviyesi, 500 milyar dolarlık ihracat ve 2 trilyon dolarlık Gayri Safi Milli Hasıla, ileri teknolojisiyle beraber dünyayla rekabet eden bir Türkiye var artık” dedi. Türkiye'nin çok önemli bir seçime gittiğini belirterek sözlerine devam eden Soylu,"Siyasetçiler için her seçim önemlidir ama bu seçim öyle değil. Bu sadece bir belediye başkanlığı, meclis üyeliği seçimi değil, çok net söylüyorum bu başka bir seçimdir. Bir sonuç seçimleri bir de dönüşüm seçimleri vardır. Bu coğrafyada hiçbir zaman bu millet direkt olarak kendi devlet başkanlığını seçmedi. İlk kez seçecek. İlk kez böyle bir yöne doğru Türkiye adım atmaktadır ve birilerini de korkutan budur.”
AK Parti iktidarının çok güzel üç katlı bir ev inşa ettiğini söyleyen Soylu; "Bu üç katlı evin, bir katı ile bir de çatısı kaldı. Yani bir kat atılacak o 2014 yerel seçimlerinde, bir de çatı çekilecek o da cumhurbaşkanlığı seçiminde. Dışarıda da bir dozer, 2 tane zabıta, ellerinde de bir balyoz. Diyor ki, 'Bu millet bir rehavete girsin, bu millet bir sıkıntıya girsin de ben dozerle birlikte elimde balyozlarla bu 3 katı bunların kafasını yıkayım'. Onlar da o beklenti içerisindeler. Siz bunlara müsaade etmeyin. Çok çalışalım onlara fırsat vermeyelim. Her bir oy Türkiye'nin geleceğine inşa edilen bir tuğla gibidir. Biz Türkiye'yi bölgesinde lider, güçlü küresel bir aktör haline getirmek istiyoruz" dedi.
“50 yeni üye”
Süleyman Soylu, konuşmasının ardından partiye yeni katılan 50 kişiyi temsilen ilçemiz esnaflarından Cahit Yıldırım, Müteahhit Kemal Çolakoğlu, S.S. 20 No.'lu Koop. Başkanı Tugay Yaka, Emekli Alaattin Kartal'a ve Ümmühan Bato'ya rozetlerini taktı. 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun ardından konuşma yapan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Sekmen; “ Yatağan'ın gelişimin, AK Parti'nin tüm Muğla genelinde iktidar olmasını sağlayacağız, bunu hep birlikte sağlayacağız.  Partimizin tüm organlarının yanı sıra bireysel olarakta çalışacağız. Bir atasözümüzde de denildiği gibi 'Bir elin nesi var, iki elin sesi var' bu nedenle el ele vererek çalışacağız ve AK Parti'yi Muğla'nın her yerinde iktidara taşıyacağız. Mutlaka seçim akşamına kadar çalışarak, insanlarımızı ikna ederek, bütünleşerek bu seçimlerden galip çıkacağız. Buralar eskilerden beri hep sağ partilerin kazandığı yerlerdi. CHP daha yeni çıktı, hizmetleri de ortada, ne yaptığı belirsiz, hizmet yerine yan gelip yatmanın yolunu seçiyorlar. İnşallah önümüzdeki seçimlerde bu belediyeleri AK Partili belediyeler yapacağız. Pırıl pırıl, insanların yaşayabileceği yerler yapacağız. Sizlere de modern hizmetler getireceğiz. Bunlar sizin de hakkınız. Herkese bu etkinliğe katılımları nedeni ile teşekkür ediyorum” dedi.
Mehmet Sekmen'in konuşmasının ardından AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz ve Mehmet Sekmen tarafından partide geçmişte ve günümüzde görev yapanlar ile katkı sağlayanlara teşekkür plâketi sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2013, 20:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kızılcıklar oldumu şişelere doldu mu heyyyy
Kızılcıklar oldumu şişelere doldu mu heyyyy - 7 yıl Önce

gövde gösterisi değil ihanet gösterisi.o kalabalığı nasıl toplandığını herkes biliyor.iş ve menfaat.gönderdiğim çoraplar ayağına oldu mu heyyy???? bırak sizleri siz değil de başkaları övsün.mendili elime mendili verdim geline.yerel seçimler mi?.kara kına yolladım vay benim emeğime demeyin de:):):::)::):)

alpaslan kartal
alpaslan kartal - 7 yıl Önce

sevgili babam.yıllar önce,yatağan halkına hizmet için,hiçbir menfaat beklemeden,hatta maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunarak dyp çatısı altında aktif olarak siyaset yaptın.aynı temiz siyaseti şimdi de icra etmek için gösterdiğin cesur davranıştan dolayı seni tebrik ediyorum.elektrik mühendisi alpaslan kartal.

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68