AK Partili İsmail Baykal’dan gazetemize ziyaret

AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı İsmail Baykal, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

AK Partili İsmail Baykal’dan gazetemize ziyaret
 Aslen Milaslı olan Gümrük Müşaviri İsmail Baykal, beraberinde partililerle birlikte Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret ederek Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatma Çadır ile görüştü.

2007 ve 2011 yıllarındaki genel seçimlerde yine AK Parti’den Muğla milletvekili aday adayı olduğunu hatırlatan Baykal, gümrük müşavirliğinin yanı sıra Muğla Eğitim Çevre Koruma ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ege İlleri Platformu Dönem Başkanlığı ve Eşbaşkanlığı görevlerinde bulunduğunu söyledi.

AK Parti Muğla’da birinci parti olarak en az 3 milletvekili çıkartırsa, gerekirse Başbakan’ın kapısında yatarak Muğla’ya bir bakanlık verilmesini isteyeceğini belirten Baykal, “Bir toplumda, basın, sivil toplum kuruluşları, kamu özel temsilcileri ve o bölgenin önde gelen akil adamları, bölgenin istihdamı ve kalkınmasında ortak akıl toplantılarıyla birlikte karar verme süreci içerisinde olurlarsa, inanıyorum ki oradaki birçok sorun kendiliğinden çözülür” ifadelerinde bulundu.

Hizmette birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Baykal, ideolojik düşünceleri geri planda tutup, Muğlalı olma bilincini ön planda tutulması durumunda Muğla’da yaşayanların çok rahat edeceğini savundu.

Halkın çok sayıda sorunu olduğunu söyleyen Baykal, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Muğla’daki en büyük sorun işsizlik. Yıllarca teşkilat bünyesinde çalışmış kardeşlerimiz, uğraşmış ve didinmiş fakat işsiz. Muhalefet partililere sorulduğunda, bizlerin işe kendi adamlarımızı aldığımızı iddia ediyorlar. Ben gittiğim yerlerde yıllardır AK Parti’ye hizmet edenlerin işsiz kaldıklarını görüyorum. Ama beraber hareket ettiğim kurum ve kuruluşlarla, Muğla’daki partili partisiz her işsize iş bulmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68