AK Partili Kayacık’tan teşekkür turu

AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Yusuf Kayacık, temayül yoklamasının ardından partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek, kendisine destek verenlere teşekkür etti.

AK Partili Kayacık’tan teşekkür turu
 AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Yusuf Kayacık, 1 Mart Pazar günü gerçekleştirilen AK Parti Muğla İl Temayül Yoklaması’nın ardından ilçe başkanlıklarını ziyaret ederek, kendisine destek verenler için teşekkür turu başlattı.

Turun Yatağan ayağında, Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Kayacık, partililerle bir araya geldi.

Parti binasında konuşan Kayacık, temayül yoklamasında kendisine verilen destek karşısında kendisini borçlu hissettiğini belirterek, temayül yoklamasının yapıldığı gün olan 1 Mart 2015’i ömrünün sonuna kadar unutamayacağını söyledi.

Yaklaşık 8 aydır aday adaylık için çalışmalar yürüttüğünü ve tüm ilçeleri gezerek partililerle temas halinde olduğunu kaydeden Kayacık, teşkilatların kendisini bu derece benimseyip bağrına basmasının kendisini onurlandığını belirterek, şöyle konuştu:

“Benim bu partiye geleli, 3 yıla yaklaşıyor. Şunu açıklıkla söyleyebilirim ki, Doğruyol Partisi ile Anavatan Partisi, Demokrat Parti altında birleştiğinde, parti içerisinde bu ANAP’lı, bu Doğruyolcu denilen bir sürecin ardından AK Parti’ye korkarak geldik. AK Parti’de de bu şekilde bizi iterler, kakarlar diye çok düşündük. Ama böylesine bir sahiplenme ve aidiyet duygusu karşısında, AK Parti’ye minnettarım. Yusuf Kayacık, bugüne kadar kimsenin tavuğuna ‘kışt’ dememiştir ve kimseyle bir problemi olmamıştır. Siyasi çekişmesi olmuştur ama Yusuf Kayacık hiçbir zaman bel altı vurmamıştır. Hasan Haşmet Işık benim arkadaşım ama siyaseten rakibim. Her türlü platformda Işık’a karşı siyaset yapmak benim boynumun borcudur.”

Temayül yoklaması sonrasında sandıkların açılmasına bile gerek kalmadığını savunan Kayacık, “7 Nisan’a kadar herkes Ankara’ya gider ve orada kendisine bir destekçi arar. Bu kardeşiniz pazartesi gününden itibaren millete gidecek, inadına millet, köy, Muğla, Yatağan, Datça, Kavaklıdere diyecek. Bütün Muğla’yı karış karış gezmeye devam edeceğiz. Öncelikli hedefim, 7 Nisan’a kadar bütün ilçelerde en az 5 program yapmak. Büyük mahallelerimize giderek miting yapacağız. Arada bir kez mülakat için Ankara’ya gideceğim, onun dışında Ankara’ya gitmeyeceğim. Bizim kimseye ihtiyacımız yok. Ben onun, bunun milletvekili olmayacağım, sizlerin milletvekili olacağım” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68