banner80

AK PARTİLİ METE’DEN BEDAVA ELETRİK AÇIKLAMASI: “SÖZ SAYIN GÜRÜN’DE”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa ziyareti sırasında, “Belediyeyi bize verin çiftçilere bedava elektrik verelim” sözlerine karşı, “Söz Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün’de. Kendisinden Muğlalı çiftçilerimiz, şoför esnafımız ve dar gelirli vatandaşlarımız için gerekli hassasiyeti bekliyoruz” dedi.

AK PARTİLİ METE’DEN BEDAVA ELETRİK AÇIKLAMASI: “SÖZ SAYIN GÜRÜN’DE”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz Aralık ayında, Şanlıurfa’da STK temsilcileri ve muhtarlar ile yaptığı toplantıda, “Bize Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını verin, elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz” demişti.

Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çiftçilerimizin yoğun elektrik kullandığı Hatay gibi, Adana gibi pek çok şehir sizin belediyelerinizin yönetiminde. Bakın daha İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir’i saymıyorum bile. Yapın oralarda elektriği bedava, elinizi tutan mı var” diyerek karşılık vermişti.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine dün gerçekleşen Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısı sonrası yazılı basın açıklaması yapan AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Komisyona sevk edilen önergeler ile artık söz Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün’de. Kendisinden Muğlalı çiftçilerimiz, şoför esnafımız ve dar gelirli vatandaşlarımız için gerekli hassasiyeti bekliyor, sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Mete’nin yazılı basın açıklaması şöyle:

“Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa ziyareti sırasında “Belediyeyi bize verin çiftçilere bedava elektrik verelim,” vaadinde bulunması, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün pandemi ve yangın sebebi ile vatandaşımız için su fiyatlarında indirimde bulunulması önerilerine her defasında “Yasalar izin vermiyor. Çıkarın yasayı, gereğini yapalım,” demesi, AK Partili ve MHP’li meclis üyelerimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şoför esnafımıza destek ödemesi yapılmasına yönelik 22.12.2021 tarih ve 7349 no’lu Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, Dar gelirli vatandaşlarımıza indirimli su tarifesi uygulanmasına yönelik 15.12.2021 ve 4920 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin yayınlanması, Cumhurbaşkanımızın ‘Madem Şanlıurfa’da çiftçilere bedava elektrik verebileceksin, buyur belediyesi sizde olan illerde ver bedava elektriği,’ sözleri üzerine verdiği önerge, CHP’li ve İYİ Partili üyelerin katılımıyla oy birliği ile kabul edilip komisyona gönderilmiştir.

“SÖZ SAYIN OSMAN GÜRÜN’DE”

Komisyona sevk edilen bu üç önerge ile artık söz Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün’de. Kendisinden Muğlalı çiftçilerimiz, şoför esnafımız ve dar gelirli vatandaşlarımız için gerekli hassasiyeti bekliyor, sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68