AK Partili vekillerden, “Geçmiş olsun” ziyaretleri

Yatağan ilçesinde meydana gelen yangın felaketi nedeniyle ilçede bulunan AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ve Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, yangınların ardından ilçedeki sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundular.

AK Partili vekillerden, “Geçmiş olsun” ziyaretleri

Yatağan ilçesinin Hacıveliler Mahallesi’nde başlayıp, Hisarardı ve Yava mahallelerinde etkili olan orman yangını nedeniyle, yangın başladığından bu yana Yatağan ilçesinde olan ve yangın bölgelerinde incelemelerde bulunan AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ve Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, yangınların tamamen söndürülmesinin ardından ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Çelik ve Tan’a ziyaretleri sırasında, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Heyet, ziyaretler çerçevesinde, Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Tes-İş Sendikası, Maden-İş Sendikası, Muhtarlar Derneği ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi, 11 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile pazar ve çarşı esnaflarını ziyaret ettiler.

Ziyaretler sırasında ilçede ve çevre ilçelerde meydana gelen yangın felaketlerine desteklerinden dolayı teşekkür eden heyet, Yatağan’daki yangınlardan dolayı da geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların taleplerini dinleyen Çelik ve Tan, aldıkları notları Ankara’ya ileteceklerini belirttiler.

Ziyaretler sırasında, Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü’ndeki ücretsiz izin konusu hakkında bilgi vererek, açık maden işletmelerinde çalışan ve yerüstü maden tesislerinde çalışan işçilerin fiili hizmet zammı uygulamasından yararlanabilmeleri talebinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68