18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Akademik kariyer topluma entegre edilecek

Yatağan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısında konuşan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, 15 Temmuz darbe girişimine atıfta bulunarak akademik kariyerin topluma entegre olmaması durumunda toplum için tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebileceğini söyledi.

11 Ağustos 2017 Cuma 10:35
Bu haber 579 kez okundu
Akademik kariyer topluma entegre edilecek

 Yatağan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısının bu haftaki gündemi, eğitim oldu.

Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda Kaymakam Hayrettin Çiçek başkanlığında düzenlenen toplantıya, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, okul müdür ve öğretmenleri ile okul aile birliği temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Çiçek, okullarda yaşanan sorunların dinlenmesi ve eğitim camiasındaki konular hakkında fikir alışverişlerinde bulunulması için bu toplantıların düzenlendiğini söyledi.

Çiçek, TEOG sınavlarındaki başarılı sonuçtan dolayı milli eğitim camiasını kutlayarak, “Eğitim deyince aklımıza akademik başarı geliyor. Fakat sizler de eğitimciler olarak elbette şunun bilinci içerisindesiniz ki eğitim sadece akademik başarıdan ibaret değildir” dedi.

Toplumda sağlıklı nesiller yetiştirilmediği sürece sınavlardaki başarılı sonuçların iyi bir birey yetiştiği şeklinde yorumlanamayacağının altını çizen Çiçek, “Çocuklarımızı bir yarış atına dönüştürdük. Maalesef bu çok olumsuz. Bizim çocuklarımızın akademik başarılarının dışında toplumsal hayatta ve sosyal hayatta da çeşitli başarılara ihtiyacı var. Spor alanında olabilir, edebiyat, sosyal hizmetler konusunda olabilir. Çocuklarımıza vereceğimiz eğitimle hayata daha çok tutunmalarını sağlayacak çeşitli işlerin içerisinde olmamız lazım. Tabi akademik başarıyla bunlar bir bakıma paralel gidiyor. Açıkçası benim bu toplantıda ki amacım akademik başarının dışında siz değerli okul müdürlerimizden, eğitimcilerimizden ve okul aile birliği başkanlarından ne düşünüyorsunuz. Akademik başarı önemli ama bunun dışında bizim eğitim dönemimizde ne gibi faaliyetlerimiz olmalı ne gibi projeler içerisinde olmalıyız” diye konuştu.

Çiçek, uyuşturucu kullanma yaşının ilkokul çağına kadar indiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

“ Evvela bizim akademik başarıyı elde edebilecek psikolojide öğrencilere ihtiyacımız var. Önce onu sağlayacağız akademik başarı belki de son sırada ikinci planda bile demek istemiyorum. Son olarak şunu ifade edeyim yakın zamanda yaşadığımız malum 15 Temmuz darbe girişimi de şunu gösteriyor ki akademik kariyer yapan akademik manada başarılı olan bir nesil topumla entegre olamadığı zaman doğru yerde bulunmadığı zaman nasıl tehlikeli olabiliyor bunu görebildik. Darbe girişiminin içerisinde ki subaylar, emniyet müdürleri ya da diğer görevliler hâkim, savcılar, valileri kaymakamlar bakıyoruz toplumun güya iyi eğitim almış kesimi fakat fikrinin vicdanını aklını başkasına başkalarına kiraladığı zaman 5 para etmiyor almış olduğu akademik eğitim. Bırakın 5 para etmemeyi daha kötü oluyor. Silahlarının kaldırıp maalesef vatandaşa doğrultabiliyorlar. Böyle nesillerin oluşmaması adına belki biz Yatağan Türkiye’ de binde birlik bir nüfusa tekabül ediyoruz belki daha az. Fakat kendi sorumluluk bölgemizde hepimiz sorumluyuz bundan eğitim anlamında bir şey yapmalıyız. Bir farklılık oluşturmalıyız.” 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV