AKALP, “48 PROJEYLE ADAYIM”

Cumhuriyet halk partisinden Yatağan belediye Başkan Aday Adalığı için geçtiğimiz günlerde resmi başvurusunu yapan eski sendikacı Ali Akalp dün yaptığı basın açıklaması ile aday adaylığını duyurarak projelerini açıkladı. Özelleştirme karşıtı söylemleri ile dikkat çeken Akalp Muğla'nın plakası olan 48'den yola çıkarak tarımdan, sanayiye planladığı 48 projeyi açıkladı, “aday olamazsam da bu projeler CHP'nin projesidir” dedi.

AKALP, “48 PROJEYLE ADAYIM”
HABERİN GALERİSİ
Ali Akalp Açıklama

Ali Akalp Açıklama

 
Siyasi hayatı boyunca Yatağan halkının desteğini hep yanında gördüğünü ve bundan güç aldığını, gurur duyduğunu belirten Ali Akalp, “hayatım boyunca hiçbir zaman yalnız bırakmadınız; iyi günümde, kötü günümde destek oldunuz, moral verdiniz, güç verdiniz; güveninizi esirgemediniz. 40 Yıllık siyasi hayatım boyunca dik durarak, onurlu, ilkeli, seviyeli, zikzaklar çizmeyen bir siyasi anlayışla hareket etmeye çalıştım” diye konuştu.                                                                                        
CHP Yatağan belediye Başkan Aday Adayı Ali Akalp'in basın açıklamasında CHP Muğla İL Başkanı Mustafa Öztürk, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Katırcı, Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili, Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel, Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel, Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Muammer Bahçeli ve partililer hazır bulundu.
Akalp yaptığı açıklama; “Her zaman insana, insan olduğu için değer verdim ve hiçbir zaman insan ayrımı yapmadım. Evrensel değerleri, eşitliği, kardeşliği, demokrasiyi, barışı ve insan haklarını savundum. Bunun karşılığı olarak, Yatağan halkı ve işçi kardeşlerim teveccühünü gördüm. Dostlarıma bunun içinde ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Sevgili hemşerilerim, Ülkemiz her bakımdan sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. Irak'ın işgalinden başlayarak tüm Ortadoğu yeniden dizayn ediliyor. Bu yapılanma ülkemizi de derinden etkiledi ve başımıza işbirlikçi, gerici AKP iktidarını musallat etti. Yaşadığımız bu liberalleşme sürecinde; ekonomimiz talan, halkımız yoksulluğa mahkûm edildi.Tabii bütün bunlar başımıza bir gecede gelmedi. Kabul edelim ki, ortaya çıkan bu tabloda bizim de hata ve eksiklerimiz var. Şimdi, bir seçim döneminin daha arifesindeyiz. Önümüzdeki yılın Mart ayında yerel seçimleri yaptıktan sonra, Cumhurbaşkanı seçimi yapılacak. Bir yıl sonrasında da genel seçimler… Tüm bu süreçlere parti olarak hazırlıklı olmak; bu kütü gidişin önüne set çekmek durumundayız. Değerli devlet adamı ve parti başkanımızın yıllar önce bize öğütlediği gibi, en az işbirlikçi ve namussuzlar kadar cesaretli olmak zorundayız. Çünkü bu gidişata ancak bizler, Cumhuriyet Halk Partisi engel olabilir. Bunu sağlayacak birikimimiz, gücümüz ve inancımız fazlasıyla vardır. Ülkemize, Muğla'mıza ve Yatağan'ımıza sahip çıkacağız.
İlçemizde, belediye başkanı adayı olabilmek için birkaç arkadaşımız yola çıktı. Bunlardan biri de benim. Gönül isterdi ki bu belirleme, parti içinde serbestçe yapılacak ve tüm parti üyelerinin katılacağı bir önseçimle saptansın. Ancak bu çeşitli nedenlerle mümkün olamadı. Partimiz sonuçta birimizi aday olarak seçmenlerimizin karşısına çıkaracak. Ancak hangimiz aday gösterilirsek gösterilelim, diğer arkadaşların gelip gösterilen adayın arkasında durması şarttır. Partimizin birliği ve dirliği böyle sağlanabilir. Bu noktada diğer aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyor ve tavrımın da bu şekilde olacağını buradan ilan ediyorum. Belediyemizi rutin işlerin ötesinde, çağdaş ve hizmet yapıcı bir noktaya, “İşte belediye böyle yönetilir”, “Solcu belediyecilik işte böyle olur” denilecek bir noktaya taşımak zorundayız.
Biraz da seçildiğim takdirde nasıl bir anlayışla çalışacağım hususuna değinmek istiyorum. Değişimin değişmez bir kaide haline geldiği günümüzde, alışıldık yöntemlerle belediyecilik ya da belediye başkanlığı yapmanın artık imkânı kalmamıştır. Hızla değişen ve modernleşen dünyaya ayak uydurmak ve gelişmeleri günü gününe takip etmek kuşkusuz çağdaş belediyecilik anlayışının olmazsa olmazları haline gelmiştir.
Günümüzde yerel yönetimler, istisnasız her vatandaşımızın kaderini etkileyecek kadar önemli bir konuma gelmiştir.
Takdir edersiniz ki bir belediye başkanının tek başına her şeyi bilmesine imkan yoktur, ama halkıyla barışık, demokratik tahammüller gereği vatandaşlarının fikir ve önerilerinden faydalanmayı kendine şiar edinmiş bir belediye başkanı, muhtarlarla, derneklerle, sendika ve sivil toplum örgütleriyle ortak kararlar almak suretiyle katılımcı, üretken ve gerçek bir demokratik anlayışı hayata geçirebilecektir. 
Vatandaşlarımızın fikrini almadan, yaptık oldu mantığıyla hareket etmeyeceğiz ve şeffaf olabilmek için yaptığımız tüm icraatlarımızı 100 günde bir hesap dökümleriyle birlikte vatandaşlarımıza açıklayacağız. Yapamadıklarımızı da neden yapamadığımızı kamuoyu ile paylaşacağız. Sözde değil özde katılımcı ve şeffaf olacağız.
Yatağan ve köylerini bir bütün olarak ele alan, birbirini tamamlayan proje ve proje zincirlerini hayata geçireceğiz. Hiçbir işi yap - boz zihniyeti ile yapmayacağız. Kısa ve uzun vadede sürdürülebilir projeler üzerinde çalışacağız. Acil ve öncelikli sorunlar başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası imkanları yerli yerinde kullanarak, Yatağan'lı hemşerilerimizin, yaşam standartlarının yükselmesi, parklarıyla, yollarıyla, çok fonksiyonlu yapılarıyla, spor kompleksleriyle ve kültürel faaliyetleriyle çağdaş bir kent ortamında yaşamalarını sağlamak için var gücümüzle çalışacağız. Standard tip projeler uygulamak suretiyle, köylerin eşdeğer yatırım almasını, ekonomik olarak gelişmesini ve doğal olarak Yatağan ekonomisine artı katma değer yaratmasını, hem Yatağan merkezin hem de köylerin modernleşmesini hızlandırmaya gayret göstereceğiz. Tüm bu projeler hayata geçirilirken öncelikle bölgenin özelliklerine göre güçlü olduğu yönler öne çıkarılarak desteklenecektir. Şimdi Kısaca maddeler halinde diğer projelerimi okumak istiyorum. Her ne kadar bu projeler sadece Yatağan'a ait projeler gibi görünse de, bir kısmının büyük şehir belediyesi ile entegre olarak tekrar revize edilmesi gerekecektir. Şehrimizin, belde ve köylerimizin gelişebilmesi için şahsi olarak hazırlamış olduğum bu 48 proje, aday olsam da olmasam da, şu andan itibaren CHP'ye  ait projelerdir. Aday  olduğum takdirde, diğer aday arkadaşlarımın da projelerini kendilerinden talep edeceğim, olamamam durumunda projelerimin gerçekleştirilmesi için her türlü desteği vererek, Yatağan, belde ve köylerine en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğim. Unutmayın her şey bir hayalle başlar ve hayatta sadece hayal edebilenler başarır.
Her ne sebepten olursa olsun Belediye Başkanlığına iki dönemden fazla aday olmayacağımı taahhüt ediyor, CHP'den Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu tüm kamuoyuna ilan ediyorum. Seviyeli, düzeyli ve demokratik tahammüller içinde, bir seçim süreci yaşamamız dileğiyle, diğer aday adaylarına da başarılar diler, katılımlarınız ve desteklerinizden dolayı hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 19:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
KEMAL ÇOLAKOĞLU
KEMAL ÇOLAKOĞLU - 7 yıl Önce

Hayırlı olsun.

aliakalp
aliakalp - 7 yıl Önce

teşekkür ederim.saygılar.

işçi emekçi
işçi emekçi - 7 yıl Önce

48 projeni dinledim.çok güzel hazırlamışsın.yatağanın tümihtiyaçlarını tespit etmişsin.donanımlı ve hazırlıklı olduğun belli.bu işi senden başkası yapamaz.idarecilik tecrübene hayranız.disiplinli ve çalışkansınız.yatağan çok şanslı.değişimi ve gelişimi yakalamış bir adayla çıkıyor.biz destek veriyoruz.başarılar.yolun açık olsun.

sanyici
sanyici - 7 yıl Önce

demeçten okudum haberini kendimi avrupanın bir kentinde demokrasinin iyi işlediği bir ülkede sandım kendimi,hayallerin benim hayallerim.seni kutlarım kardesim.başarılar,allah tamamına erdirsin.başarılı olacağın söylemlerinden belli.biraz sağa sola sordum sen neler yapmışsın kardeşim.sen yatağana fazla gelirsin.sanki istanbuldasın ve karşımda mustafa sarıgül var.şişliyi ne yaptı gördük.başarılar kardeşim.

avcı
avcı - 7 yıl Önce

sendika başkanlığı yapmış bir kisinin yaninda bir tek işçinin olmamasi avcılardan bile yanında bir tek kisinin dahi olmaması acaba ali akalpi çok iyi tanimalarindan dolayı olabilir mi

gerçek avcı
gerçek avcı - 7 yıl Önce

sahte avcı arkadaşım,bak sizlerin kim olduğunuzu bizlerde başkanımız ali akalp te biliyor.....g... yırtsanız çaresi yok adam damgasını 48 projeyle koydu gücünüzü meydanlarda göremediniz,köylerde aradınız o da yok.istediğiniz imza şikayet elinizden ne çamurluk gelirse yaptınız.size şunu söyleyeyim biraz rahatlayın.genel merkez sizle beraber iki adayı da sildi.akşam sabah size tebliğ ederler.yeterlidir sanırım.anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.avcılara laf atma sağları solları belli olmaz.....!

SIRADAKİ HABER